15 Ağustos 2020 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Zincirler kırıldı, Ayasofya açıldı! Tam bağımsız Türkiye...

Zincirler kırıldı, Ayasofya açıldı! Tam bağımsız Türkiye...
  • 11 Temmuz 2020 Cumartesi
  • 3525 kez okundu

Danıştay'dan gelen son dakika haberine göre 1934'te Ayasofya Camii'ni müzeye çeviren Bakanlar Kurulu kararının iptal edildiği bildirildi. Böylece Ayasofya'da ibadet edilmesinin önü de açılmış oldu.

İstanbul'un fatihi Sultan Mehmet'in camiye çevirdiği Ayasofya, 1934 yılında alınan Bakanlar Kurulu kararıyla müzeye çevrilmişti. Müzeye çevrildiği günden beri tartışma konusu olan Ayasofya, 86 yıllık hasretin ardından yeniden ibadete açılabileceği bilgisi Danıştay tarafından tüm Türkiye'ye duyuruldu.

ARTIK NAMAZ KILMAK SERBEST

Protestoların ve eylemlerin merkezinde olan Ayasofya Camii, namaz kılma girişimlerinin engellendiği ibadete kapalı bir müze olarak kullanılıyordu. Çeşitli kültür sanat faaliyetlerinin, kimi zaman alkollü eğlencelerin düzenlendiği Ayasofya Camii artık aslına uygun ibadethane olarak kullanılabilecek. Hem müze hem de cami olarak kullanılacağı belirtilirken, konuyla ilgili detayların da kısa süre içinde kamuoyuyla paylaşılacağı söylendi.

ZİNCİRLER KIRILSIN AYASOFYA AÇILSIN

Ayasofya Camii eylemlerinin vazgeçilmez sloganı olan 'Zincirler kırılsın, Ayasofya açılsın' sloganı gerçek oldu ve zincirler kırıldı, Ayasofya açıldı. AK Parti ve MHP'nin yoğun çalışmaları sonucunda Ayasofya'nın yeniden ibadete açılması vatandaşın yüzünü güldürdü. Ayasofya'da ilk namazın da 15 Temmuz günü kılınması bekleniyor.

habervaktiGönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Kır Düğünü

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.