25 Eylül 2020 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Engellinin Çilesi Eskişehir de Bitmiyor

Engellinin Çilesi Eskişehir de Bitmiyor
  • 5 Ağustos 2020 Çarşamba
  • 4200 kez okundu

Eskişehirde uzun süredir devam eden üst yapı sorunları, kaldırım işgalleri, yüksekliği eşit olmayan kaldırımlar, tramvay yollarını ayıran refujler engelli vatandaşlarımızın hayatını zorlaştırıyor. İstikbal gazetesinde yer alan haberde yaşanan çileyle ilgili olarak konuya dikkat çekildi.

Engellilere büyük değer veren şehirlerden olan Eskişehir’de zaman zaman ortaya çıkan görüntüler ise engelli vatandaşların tepkisini çekiyor. Engellilerin en büyük sorunu ise geçit vermeyen kaldırımlar.

Şehrin bazı caddelerindeki kaldırımların son derece dar olması, bununla birlikte kaldırımlar üzerinde geçit vermez pek çok maddenin yer alması, tepki topluyor.

Asarcıklı Caddesi’nin de engellilere geçit vermediğini söyleyen vatandaşlar; “Bu bölgede engellilere yönelik düzenleme yapılmadı. Kaldırımdan gitmemiz imkansız. Zaten dar olan kaldırımlarda hem ağaçlar, hem de elektrik direkleri bizlere engel oluyor. Bizimle birlikte çocuk arabası olan aileler de anı mağduriyeti yaşıyor. Yetkililerden bu sorunumuza çare olunmasını  istiyoruz” diyor.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Kır Düğünü

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.