25 Eylül 2021 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Vali Ayyıldız, URAYSİM proje sahasında incelemelerde bulundu

Anadolu Üniversitesi’nin öz kaynaklarıyla finanse edilen ve alanında dünya çapında bir bilim merkezi olması hedeflenen “Ulusal Raylı Sistemler Araştırma ve Test Merkezi (URAYSİM)” proje çalışmalarını yerinde inceleyen Vali Erol Ayyıldız, tamamlandığında Eskişehir ve ülke ekonomisinin kalkınmasına büyük katkı sağlayacak olan projenin çalışmalarını yakından takip ettiğini söyledi.

Başta Anadolu Üniversitesi olmak üzere projede yer alan tüm paydaşlara teşekkürlerini ileten Vali Ayyıldız, yapılan çalışmalara ilişkin yetkililerden detaylı bilgi aldı.

Vali Ayyıldız’ın Türkiye’nin ilk raylı sistemler araştırma ve test merkezi olmaya aday URAYSİM proje sahasına gerçekleştirdiği ziyarette kendisine; Anadolu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fatih Temizel, ESTÜ Ulaştırma MYO Müdürü Prof. Dr. Mete Koçkar ve Eskişehir Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Gürhan Albayrak eşlik etti.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar