17 Ocak 2021 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Elektrik kesintisi tepkisi!

Elektrik kesintisi tepkisi!
  • 28 Kasım 2020 Cumartesi
  • 4598 kez okundu

Geçtiğimiz yıl kış aylarında sözde bakım adı altında neredeyse tüm gün süren elektrik kesintileriiyle muhatap edilen Eskişehirliler bu kış döneminde de benzer durumları yaşamaya devam ediyorlar. Bu nasıl BAKIM sorusunu akıllara getiren kesintiler vatandaşların tepkisine neden oluyor. Özellikle ısınma için kombi kullanan vatandaşlar kesinti sırasında ısınma için kombisini kullanamıyor. Özellikle bu yıl pandemi sürecinde daha bir tedirgin eden elektrik kesintileri vatandaşların haklı tepkisini çekiyor.

Konuyla ilgili olarak zaman zaman sosyal medyaya yansıyan tepki mesajlarının yanında duyarlı bir vatandaş süreçle ilgili şikayetini basın bülteni şeklinde göndererek duruma dikkat çekmek istedi. İşte o tepki:

Pandemi dolayısıyla kapalı olan okullar uzaktan eğitim yöntemiyle eğitimin aksamadan devam etmesini sağlamaktalar,
Durum bu iken Eskişehir Osmangazi Elektrik dağıtım A.Ş. bu konuda hiç bir hassasiyet göstermeden, Eskişehir’in değişik mahallelerinde  rutin olarak uzun süreli elektrik kesintisi yapmakta, sürekli bakım çalışması denilerek, Eskişehir'in bir türlü elektrik trafo alt yapısını iyileştirememektedir.

Elektrik kesintileri evlerde eğitim almaya çalışan çocukların internetini kesmektedir. Bir günlük fatura gecikmesinde kesme ihbarnamesini gönderebilen kurum, bakım çalışmasını bir gün önceden verebilmeyi gerek bile duymuyor. Çünkü hesap soran, denetleyen yok, kesinti süreleri kadar ceza ve tazminat gündeme gelse, inanıyorum ki bu kesintiler artık yaşanmayacak.

Salgın döneminde , çocukların eğitimine covid 19 neşteri vurulmuşken, bir neşter de Osmangazi Elektrik bu sorumsuz ve sinekten yağ çıkarma ticarethane mantığıyla neşter vurmaktadır. Kurumun bu duyarsız tavrını kınıyor, bu konuda ilgililerden ,kurumun bağlı olduğu üst kurulların denetlemesine açılmasını, kesintilerin cezasız bırakılmamasını arz ve talep ediyorum.
 
Yukarıda belirttiğim şikayetimin tüm Eskişehir Halkı adına Köşenizde, gazetenizde sesimizi duyacak mercilere ulaşıncaya ve çözüm bulununcaya kadar,yayınlanmasını rica ediyorum.Gönderen: haberler

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Apart

Espark Karşısı Günlük Kiralık Apart

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.