19 Ekim 2021 Salı
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Vali Erol Ayyıldız’ın 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı Açılışı Mesajı

Ümit dolu bir başlangıç olan 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı’nın açılışının heyecanını hep birlikte yaşıyor; sevgili öğrencilerimiz başta olmak üzere öğretmenlerimize, eğitim camiamıza, velilerimize, ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum.

Eğitimin donatımdan insan kaynaklarına varıncaya kadar birçok boyutu olsa da elbette tam kalbinde, merkezinde öğrencilerimiz vardır. Devletimiz; geleceğimizin teminatı çocuk ve gençlerimizin iyi bir eğitim alması, kaliteli bir mesleki eğitimin yanı sıra gelişmeye ve araştırmaya açık bir bakış açısına sahip olabilmeleri; öz güveni yüksek, millî ve manevi değerlerine bağlı nesiller yetiştirilmesi için bütün imkânlarını seferber etmiştir. Sosyal devlet olmanın ne demek olduğunu tüm dünyaya her alanda gösteren devletimizin 2023 hedeflerinde çocukların üstün yararı gözetilerek iyi olma hâllerinin desteklenmesi, potansiyellerini geliştirmeye ve gerçekleştirmeye yönelik fırsat ve imkânların artırılması; başta eğitim, sağlık, adalet ve sosyal hizmetler olmak üzere temel kamu hizmetlerine erişimlerinin artırılması yer almaktadır. Bu hedefler doğrultusunda Eskişehir Valiliğimizce gerekli çalışmalar yapılmakta; koruma, bakım ve rehabilitasyon hizmetlerinin yanı sıra sosyal yardım hizmetleriyle koruyucu ve önleyici hizmetler gibi birçok alanda faaliyetler yürütülmektedir.

Başta ailelerimiz olmak üzere çocuklarımızı emanet ettiğimiz öğretmenlerimiz, okul idarecilerimiz ve eğitim camiasının tüm mensuplarının hedeflerimize ulaşma yolunda devletimize destek vermeleri ve güç birliği yapmaları bizler için büyük önem taşımaktadır. Millî birlik ve beraberlik ruhunun tazelendiği, dik bir duruşla millî iradeye sahip çıkıldığı diriliş ruhunu geleceğe taşımak için eğitime, özellikle değerler eğitimine her zamankinden daha fazla değer vermemiz; millî birlik ve beraberliğimizin geleceği için önemlidir. Şunu hatırımızdan asla düşürmemeliyiz ki eğitimde başarı ölçütümüz, akademik başarının yanı sıra ve ondan daha önemli olmak üzere güzel ahlaklı bireyler yetiştirmektir. Hayata karşı edep ekseninde bir duruş sergileyen, vicdanını kendi üzerine gözcü koyan, birbirine ayna olan, merhameti bütün yaratılmışı kucaklayan, insanları bir tarağın dişleri gibi eşit gören nesiller yetiştirmekten başka gayemiz yoktur. Bu da elbette Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün veciz şekilde ifade ettiği gibi bir “irfan ordusu” olan öğretmenlerimizin üstün gayreti ve eğitim kurumlarımızın bütün paydaşlarını kucaklayan, etkili ve verimli bir okul-aile iş birliği geliştirmeleri ile, yani gönül birliği ile mümkündür.

Teknolojinin, araştırma-geliştirme faaliyetlerinin ülkelere yön verdiği bir çağda yaşıyoruz. İçinde bulunduğumuz Koronavirüs (Covid­19) süreci bir kez daha gösterdi ki geleceğin fethi; bilgi ve teknolojiyle mümkündür. Zira çağa ve geleceğe yön verenler, bilgiyi fetheden milletler olacaktır. Bilimin, sanatın, sporun her dalında sorunlara pratik çözüm üreten üstün bir akıl ve daha önemlisi aklını yüreğiyle buluşturmuş nesiller geleceğin sahibi olabilir. Bu da sabır, emek, samimiyet ve fedakârlık isteyen uzun soluklu bir çalışmayı gerektirir.

Bu düşüncelerle 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı’nda bütün eğitim camiamıza başarılar diliyor, yeni eğitim-öğretim yılının sevgili öğrencilerimiz başta olmak üzere öğretmenlerimize, eğitim camiamıza, velilerimize, ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyor; Eskişehirli hemşehrilerimi en içten duygularla selamlıyorumGönderen: esgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar