19 Ekim 2021 Salı
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Estram GREVE DOĞRU: Grev İlanı Kararı Alındı

Toplu İş Sözleşmesinden sonuç alınamayınca GREV İLANI kararı alındı. Konuyla ilgili olarak Demiryolu-İş Sendakası sosyal medya hesabından yapılan bilgilendirmede sürecin masada çözülmesinin temenni edildiğinin altı çizildi.

DEMİRYOL-İŞ Sendikası ile ESTRAM A.Ş. Arasındaki Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri Nisan ayından itibaren 60 günlük görüşmelerin ardından uyuşmazlıkla sonuçlanması neticesinde yaklaşık 30 gün süren Arabulucu nezdinde yapılan görüşmelerinden de sonuç çıkmamasından dolayı, Kanun gereği <GREV İLANI>   Kararı alındığı duyurulmuştur.
Her ekonomik krizde olduğu gibi salgın nedeniyle oluşan ekonomik maliyetin çalışana fatura edilmemesi gerekir. Bir bedel ödenecekse Tüm kesimler elini taşın altına koymalı idarecilerde dahil, temennimiz bu sürecin masada çözülmesidir.

Birlik ve dayanışma içinde Emek ve alın terinin karşılığı olan hak ve adaletli şekilde yaşam hakkı mücadelesi verilecektir.

Emek en yüce değerdir.

 Gönderen: esgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar