19 Ekim 2021 Salı
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Şehirlerarası Tren Seyahati İçin Hes Kodu Üzerinden Sorgulama Yapılıyor

Pandemi ile mücadele amacıyla şehirlerarası toplu ulaşım için alınan önlemleri uygulamaktan sorumlu olan TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürlüğü, konuyla ilgili olarak www.tcddtasimacilik.gov.tr  web sitesinden, sosyal medya ve diğer medya kanallarından gerekli açıklamaları yaparak yolcuların gar ve istasyonlara gelmeden önce gerekli koşulları sağlamalarını istemektedir. Çünkü HES kodu ile tren biletini alan yolcuların trene kabulü için ayrıca bazı koşulları taşımaları gerekmektedir. 

Bu kapsamda;

HES kodu sorgulamasına göre 18 yaş üzeri yolcuların şehirlerarası trenlerde seyahat edebilmeleri için; 2 doz aşı yaptırmış ve 2. doz aşısının üzerinden 14 gün geçmiş veya hastalığı geçirerek Covid 19 hastalığı sonrası bilimsel olarak bağışık kabul edilen süreye göre bağışıklık kazanmış olmaları gerekmektedir.

Bunlara sahip olmayan 18 yaş üzeri yolcuların ise seyahatlerinden azami 48 saat önce yapılmış PCR testlerini ibraz etmeleri zorunludur.

Ayrıca, 2 yaş altı bebek yolcular için HES kodu gerekmemekte, 18 yaş altı yolcular ise HES koduyla biletlerini alarak trenle seyahat edebilmektedir.

Bu koşullara uymayan yolcuların trene kabulüne izin verilmemekte, bilet bedelleri iade edilmemektedir.
Trenlerde yapılacak kontrol esnasında gerekli belgeleri ibraz edemeyen yolcuların tespiti halinde ise ilk istasyonda trenden indirilmekte, bilet ücretleri iade edilmemektedir.

 Gönderen: esgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar