19 Ekim 2021 Salı
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Skandal Otel Hakkında Büyükşehir Belediyesine Suç Duyurusu

Skandal Otel Hakkında Büyükşehir Belediyesine Suç Duyurusu
  • 25 Eylül 2021 Cumartesi
  • 2731 kez okundu

Şehir Gazetesinden Vedat Alp tarafından "Büyükşehir'de Büyük Skandal" yazısı ile kamuoyuna duyurulan konuyla ilgili olarak Ak Parti tarafından Eskişehir Büyükşehir Belediyesi hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

AK Parti Eskişehir İl Başkanlığı, bir taşınmazda özel otel yapılması ve buraya işletme ruhsatı verilmesine ilişkin Eskişehir Büyükşehir hakkında suç duyurusunda bulundu. Konuyla ilgili açıklamada, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin mülkiyetinde olan 479 ada 46 parseldeki çeşitli heykeller ile süslenen otelin adeta hukuksuzluğun heykeli olduğu belirtildi.

Eskişehir'de daha öncede benzer bir çok olay yaşanmıştı. Ak Parti İl Başkanlığnıın suç duyurusunda sonra Vedat Alp "Bu kez de ‘’yapılan, yapanın yanına kar kalacak’’ mı?" diye yeni bir yazıyı kaleme aldı. Vedat Alp'in yazısını magazin medya bölümümüzde daha önce biz de duyurmuştuk. Vedat Alp imzalı bu skandal ile ilgili yazıları yazının en altındaki linklerden okuyabilirsiniz.

Eskişehir'de yaşanan ilk olay değil. Daha öncede imarda farklı olarak kullanım için planlanan yerler olmuştu. Bunlardan belki de ilki TMO arazisinin park alanı olarak istimlak edilmesiydi. En son da Odunpazarı Belediyesi EMKO sanayi sitesi alanında PARK olan alana Güvercin Köy yapmış ve kamuoyu tepkisi sonrası Büyükşehir Belediyesi tarafından Odunpazarı Belediyesine ceza kesilmişti.

Vedat Alp'in son skandal ile ilgili yazdığı yazıda dikkat çektiği yazının bir bölümü şu şekilde:

Günlerdir dile getiriyoruz…

Yaptığı ‘’yapılacak bir iş’’ değil…

Vatandaşa ait bir arazi, imar planlarında ‘’Büyükşehir Belediyesi Sosyal ve Kültürel Tesisler Alanı’’ olarak belirleniyor.

Sonrasında, bugün paha biçilmez değere sahip olan arazi, kamulaştırılarak Büyükşehir Belediyesi mülkiyetine geçiriliyor.

O araziye yapılması gerekenler belli…

‘’Büyükşehir Belediyesine ait olmak üzere kütüphane, halk eğitim merkezi, sergi salonu, sanat galerisi, müze, konser, konferans, kongre salonları, sinema, tiyatro ve opera, kreş, kurs, yurt, çocuk yuvası, yetiştirme yurdu, yaşlı ve engelli bakımevi, rehabilitasyon merkezi, toplum merkezi, şefkat evleri…’’

AK Parti Eskişehir’den Büyükşehir Belediyesi’ne suç duyurusu

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin mülkiyetinde olan Eskişehir ili 479 Ada 46 Parsel deki taşınmazda özel bir otel yapılması ve buraya işletme ruhsatı verilmesine ilişkin AK Parti Eskişehir İl Başkanlığı suç duyurusunda bulundu. 

Çeşitli heykeller ile süslenen otelin adeta hukuksuzluğun heykeli olduğu belirtilen açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Büyükşehir Belediyesine ait olmak üzere kütüphane, halk eğitim merkezi, sergi salonu, sanat galerisi, müze, konser, konferans, kongre salonları, sinema, tiyatro ve opera, kreş, kurs, yurt, çocuk yuvası yapılabilecekken ‘otel binasının yapılamayacağı’ belirttiği alana Büyükşehir Belediyesi tarafından bir otel işletmesine ruhsat verilmiş.

Biz bu işletmeye ruhsat verenlere suç duyurusunda bulunduk.

Bu işletmeye ruhsat veren kütüphane yapılması gereken alanda, kurs yapılması yurt yapılması gereken alanda, otel işletilsin diyenler hakkında suç duyurusunda bulunduk.

Bu alan, özel bir şahsa ait arazi ve sosyal tesis alanı yapacağız, halkın istifadesine sunacağız diyerek, Büyükşehir Belediyesi tarafından kamulaştırılıyor. Fakat şu an arazide üzerinde çeşitli şekillerde heykeller olan bir otel var. Heykellere bakıp da şekilleri üzerinden tahmin yürütmeye çalışmayın. ‘BU HUKUKSUZLUĞUN HEYKELİDİR.’

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi şehrin ortasına kaçak katlı bina dikecek, üzerine hukuksuzluğun heykelini yapacak kadar aymazlık içindedir.

Bu işlemi yapanlar haktan, hukuktan sakın söz etmesin. Yargı önünde hesap verecekler. Konunun takipçisi olacağımızı değerli kamuoyunun bilgisine sunarız.”

YENİDEN: Büyükşehir’de büyük skandal

Şehir Gazetesi'nden Vedat Alp'in yazıları aşağıdaki linkten takip ederek okuyabilirsiniz,

Büyükşehir’de büyük skandal

Büyük skandalda kuşku yaratan yanlar

Yasa ve yönetmeliklere aykırı yapılan, üzerine ‘’kaçak kat’’ ile tüy dikilen bir yere ruhsat verilir mi?

Bu kez de ‘’yapılan, yapanın yanına kar kalacak’’ mı?

 Gönderen: esgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar