1 Aralık 2021 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Eskişehir’de Trafik Raydan ÇIKTI!

Eskişehir trafik sorunu artık içinden çıkılmaz bir hal aldı. Şehrin her noktasında yaşanan trafik sorunu sürücüleri çileden çıkarıyor. Şehir merkezindeki trafikten kaçmak isteyenlerin alternatif olan çevre yolu ise mesai saatlerinin başlangıç ve bitiş süresinde kilitlenme noktasına geliyor.

Eskişehir Sanayi Odası Başkanı sosyal medya üzerinden yaptığı en son paylaşımda "Bu gece bir rekora imza attık. OSB ‘den şehire tam 1 saat 15 dakikada geldik. Sorun sadece çevre yolu değil. Alternatif yollara , yan yollara ve toplu taşımaya da ihtiyacımız var." diyerek sorunun şehir geneli yaşanan sıkıntıların bir sonucu olduğuna da dikkat çekti.

 

Eskişehirde trafik adeta raydan çıktı. Geçtiğimiz günlerde kent genelinde yaşanan ve özellikle kent merkezindeki yaşanan sorunların artması sonrası sanki sorunun nedeni Çevre Yolundan kaynaklanıyormuşcasına yapılan yorumlar ve haberler artık bunun çevre yolu sorunu olmadığını net olarak ortaya koydu.

Şehir içinde yaşanan trafik sorunu ile ilgili olarak adeta hedef şaşırtma noktasına varan çevre yolu yapılmadığı gibi yazılan ısmarlama köşe yazıları, haberler sonrasında bu kez de sorunun nedeni UKOME olarak gösterilen yeni bir algı girişimi sosyal medya ve yerel basın aracılığıyla dillendirilmeye başladı.

Oysa UKOME ile ilgili geçtiğimiz 2020 yılında yapılan yeni düzenleme sonrası belediyenin çoğunluğu elinden alınmış oldu. Ancak Eskişehirin sorunu son bir yıl içinde çıkmış bir sorun değil. 1999-2020 yılları ararısında bu değişim öncesinde çoğunluk belediye tarafında iken neden çözüm üretebilmiş değil sorusunu akıllara getiren bu sorumlu UKOME algısı da yakın zamanda tutmayarak çökecek.

Zira Eskişehir Sanayi Odası başkanı Celalettin Kesikbaş'da en son yayınladığı sosyal medya mesajinda çevre yolundaki yaşanan sorunla ilgili toplu taşıma ve alternatif yollar yapılmasına dikkat çekti.

Kesikbaş "Bu gece bir rekora imza attık. OSB ‘den şehire tam 1 saat 15 dakikada geldik. 
 
Sorun sadece çevre yolu değil.  

Alternatif yollara , yan yollara ve toplu taşımaya da ihtiyacımız var." paylaşımında bulundu.

Paylaşıma gelen yorumlarda da "Celalettin Bey, KGM hacım raporlarını incelerseniz D200-08 dilimindeki yükün %75-80 oranında şehirden kaynaklandığını görürsünüz. Ağır vasıtaların payı %10 düzeyinde. Yeni bir çevre yolu bu yükü ne kadar azaltır? Eskişehir'e ayda en az 1000 araç ekleniyor. Sorun şehirde."  sorunun çevre yolunda olmadığının bir kez daha altı çizildi..

 Gönderen: esgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar