1 Aralık 2021 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Tek Adaylı Seçimli Genel Kurulda Akçasoy Yeniden Başkan Seçildi

Eskişehir Kent Konseyi’nin 21. Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı, Haller Gençlik Merkezi Konferans Salonunda gerçekleşti.  Tek adayla gerçekleştirilen Seçimli Genel Kurulda mevcut Başkan Nuray Akçasoy, oy birliği ile yeniden başkan seçildi.

Genel Kurul Delegeleri ve Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Eskişehir Baro Başkanı Av. Mustafa Elagöz, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ve Odunpazarı Belediyesi Başkan V. Emre Genç’in katılımı ile gerçekleştirilen toplantı, pandemi sürecinde sağlığımızın korunması adına, sağlık çalışanlarımızın büyük bir özveri ile vermiş olduğu üstün hizmetlerden dolayı İl Sağlık Müdürlüğü, Eskişehir – Bilecik Tabip Odası, Eskişehir Eczacılar Odası, Eskişehir Diş Hekimleri Odası, Veteriner Hekimler Odası ve Hemşeriler Derneği temsilcilerine teşekkür plaketi takdim edildi. Ardından, AFAD İl Müdürlüğü, Büyükşehir Belediyesi ESKİ Genel Müdürlüğü, Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı, Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı, UMKE, AKUT, ANDA ve DAK temsilcilerine ülkemizde yaşanan doğal afetlerde ve orman yangınlarında vatandaşlarımızı ve doğamızı korumak adına,  büyük bir özveri ile vermiş oldukları üstün hizmetlerden dolayı teşekkür plaketleri takdim edildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’e ise Katılımcı Kent Yönetiminin gelişimi adına Kent Konseyine vermiş olduğu destekler için teşekkür plaketi takdim edildi.
Genel Kurulun açılış konuşmasını yapan Eskişehir Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy, başkan seçildiği ilk günden bu yana konsey gönüllüleri ile birlikte toplumsal sorunlara duyarlılık ekseninde çalıştıklarını vurgulayarak “Günümüzde kentlerimizin meseleleri çok boyutlu ve bu meselelere köklü çözümler üretebilmek için bütüncül bir yaklaşım gerekmektedir. Kentsel sorunları tek başına bir kurumun çözmesi veya etkili çalışmalar yapması artık çok mümkün gözükmemektedir. İş birliklerine ihtiyaç var. Bireysel çabalara ve geleneksel yöntemlere elbette hala ihtiyaç var. Ancak bunun yanı sıra şehrimizin sürdürülebilir gelişimi adına daha uzun süreli, stratejik ve planlı çalışmalarla, kalıcı çözümler geliştirmek ve toplumsal beklentilere cevap verebilmek için kurumlarımız ve kent konseyi iş birliğinin geliştirilmesi çok daha önem arz etmektedir.  “dedi.

 Gönderen: esgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar