1 Aralık 2021 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Kadın Muhtarı Darp Eden Özel Kalem Müdürünü UNUTTURACAK OLAY

Odunpazarı Belediyesinin adının karıştığı iddialar dün Eskişehir'de en çok konuşulan konular arasındaydı. İddialara göre, Odunpazarı Belediyesi'nde iki personelin bir kadına resmi zabıta aracında tecavüz etti.. Konu kısa sürede Türkiye gündeminde de yer buldu ve pek çok mecrada hızlı şekilde yayıldı.

Sık sık İstanbul Sözleşmesi ile ilgili paylaşımlar yapan ve savunan Odunpazarı Belediyesi daha öncede Özel Kalem Müdürü Şenol Durur'un eski Kırmızıtoprak mahallesi bayan muhtarını darp ettiği için gündeme gelmişti. Olay yargıya taşınmış ve farklı iki davada Durur ceza almıştı. Ancak Şenol Durur'un görevine devam etmesi tepkilere neden olmuştu.

Konuyla ilgili en son güncel bilgiler Eskişehirin yeni internet haber sitesi medyamidas.com da yer aldı.

Türkiye bunu konuşuyor! Odunpazarı Belediyesi'nde tecavüz iddiasında yeni gelişme!

Odunpazarı Belediyesi'nde iki personelin bir kadına resmi zabıta aracında tecavüz ettiği iddiası Türkiye gündemine oturdu... Soruşturmada yeni gelişme yaşandı... İşte son detaylar...

Eskişehir’de Odunpazarı Belediyesine ait resmi zabıta aracında iki zabıta personelinin bir kadına tecavüz ettiği iddiası Türkiye gündemine oturdu. Birçok haber ajansı, kanal ve haber sitesi Eskişehir'de de şok etkisi yaratan haberi kamuoyuna duyurdu... 

Resmi zabıta aracında tecavüz iddiası!

Eskişehir'i ve Türkiye'yi şoke eden olayda, iddialara göre, Odunpazarı Belediyesi’ne ait zabıta ekiplerinde görev yapan A.E. ile B.T.'nin, 8 Ekim Cuma gece vardiyasında 26 BE 838 plakalı resmi zabıta aracı ile bir alışveriş merkezi yakınında bir kadın ile buluşarak, Sultandere bölgesine götürdüğü ileri sürüldü.

Aracın sabaha kadar Sarısungur'da durduğu yapılan incelemede tespit edilmiş 

Bu bölgede bir süre duran aracın ardından Sarısungur Mahallesine geçtiği belirlendi. Aracın sabaha kadar o bölgede olduğu ve gittiği alanlar GPRS cihazında yapılan incelemelerde ise tek tek tespit edildiği öğrenildi. Sabah saatlerinde tecavüz edildiği iddia edilen kadını bırakan zabıtaların ardından görevlerini devir teslim yaptıktan sonra evlerine gittiği öğrenildi.

Kadın polise koştu... Polis soruşturma başlatıp iki şüpheliyi gözaltına aldı 

Ardından gece boyu zabıtaların kendisine tecavüz ettiği iddia edilen kadın, polis karakoluna giderek şikayette bulundu. Şikayet üzerine gözaltına alınan iki zabıta personeli adliyeye sevk edildi.

Tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldılar 

Nöbetçi mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan personeller hakkında Odunpazarı Belediyesi tarafından da soruşturma başlatıldığı belirtildi. 

Öte yandan, resmi plakalı Odunpazarı Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne ait 26 BE 838 plakalı aracın koltuk kılıflarının sökülerek Adli Tıp Kurumuna gönderildiği öğrenildi.

İki zabıtanın açığa alındığı belirtildi 

Bu arada, olay sonrasında Odunpazarı Belediyesi tarafından soruşturma başlatıldığı, bu kapsamda iki zabıta personelinin açığa alındığı öğrenildi.

Odunpazarı zabıta aracında tecavüz iddiasıyla Türkiye gündeminde!

Türkiye gündemine oturan, Odunpazarı Belediyesi'nin resmi aracında bir kadına tecavüz edildiği iddiası ve başlatılan soruşturma ile ilgili henüz Odunpazarı Belediyesi ve Belediye Başkanı Kazım Kurt'tan resmi bir açıklama gelmedi. 

Kadın muhtarı döven Özel Kalem Müdürü de çok konuşulmuştu

Odunpazarı Belediyesi daha önce de Özel Kalem Müdürü Şenol Durur'un bir kadın muhtara saldırı ve şiddet uygulamaktan iki ayrı mahkeme kararıyla ceza almasıyla gündemde çok konuşulmuş, gelen tepkilere ve çağrılara rağmen Belediye Başkanı Kazım Kurt, kadın muhtara şiddet uygulamaktan ceza alan Şenol Durur'u bu görevden almamıştı. 

 Gönderen: esgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar