23 Ekim 2018 Salı
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

ETO BAŞKANI GÜLER, MAĞDUR ÖĞRENCİYE BİSİKLET HEDİYE ETTİ

ETO BAŞKANI GÜLER, MAĞDUR ÖĞRENCİYE BİSİKLET HEDİYE ETTİ
  • 10 Ağustos 2017 Perşembe
  • 3028 kez okundu

Eskişehir’de öğrenim gören ve yol parası vermemek için kullandığı bisikleti çalınan Bangladeşli öğrenci Moshiur Rahman’a, Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler tarafından bisiklet hediye edildi.

Eskişehir Ticaret Odası (ETO) Başkanı Metin Güler, Eskişehir’de öğrenim gören ve yol parası vermemek için kullandığı bisikleti çalınan Bangladeşli öğrenci Moshiur Rahman ile bir araya geldi. ETO Başkanı Metin Güler, Anadolu Üniversitesi İletişim Fakültesi 2’inci sınıf öğrencisi olan Moshiur Rahman’a geçmiş olsun temennisinde bulundu.

Güler “Moshiur kardeşimiz Eskişehir’i güzellikleriyle hatırlasın”
Eskişehir’in Türkiye’nin en güvenli ve huzurlu kentlerinden biri olduğunu belirten Güler, “Eskişehir üniversite öğrencilerimizin huzur ve güven içinde okuduğu şehirdir. Esnafımız, tüccarımız ve tüm halkımız öğrencilere elinden geldiğince destek oluyor. Ancak geçtiğimiz günlerde Bangladeşli öğrenci kardeşimiz Moshiur Rahman’ın yaşadığı olay bizleri üzdü. Rahman kardeşimizin yol parası vermemek için kullandığı ve üstelik emanet olan bisikletinin çalındığını öğrendik. Kendisi Bangladeş gibi uzak bir yerden Eskişehir’e okumak için gelmiş. Rahman kardeşimizi hem misafirimiz hem de Eskişehir’in kültür elçisi olarak görüyoruz. Bu üzücü olay nedeniyle kendisine geçmiş olsun diliyorum. Şahsım adına kendisine bir bisiklet hediye ediyorum. Eskişehir’imizi güzellikleriyle ve hoş hatıralarla anmasını diliyorum” diye konuştu.

 Rahman “Bu hediyeyi ömrüm boyunca unutmayacağım”
Anadolu Üniversitesi İletişim Fakültesi 2’inci sınıf öğrencisi Moshiur Rahman ise Eskişehir’de okumaktan memnun olduğunu belirterek, ancak yaşadığı hırsızlık olayının kendisini üzdüğünü dile getirdi. Kendisine bisiklet hediye edilmesinden dolayı çok duygulandığını ve bu hediyeyi ömrü boyunca unutmayacağını belirten Rahman, duyarlılığı için Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler’e teşekkür etti.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Yaşam Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar