3 Haziran 2020 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Bayramda Şehit Ailelerini Yalnız Bırakmadılar

Vali Özdemir Çakacak ve Eşi Hanımefendi Kevser Çakacak, 17.08.2016 tarihinde Van ili 2 Eylül Polis Merkezine yapılan bombalı saldırı sonrası yaralanarak, tedavi gördüğü Van Özel Lokman Hastanesinde 19.09.2016 tarihinde şehit düşen Polis Memuru Muhammet Acar ve 10.12.2016 tarihinde İstanbul ili Beşiktaş ilçesinde polis aracına düzenlenen bombalı saldırıda şehit düşen Polis Memuru Uğur Ürker’in ailelerini evlerinde ziyaret etti.

İlk olarak 19.09.2016 tarihinde şehit düşen Polis Memuru Muhammet Acar’ın babası Kasım Acar’ı ve annesi Serpil Acar’ı 75. Yıl Mahallesi’ndeki evlerinde ziyaret eden Vali Çakacak ve eşi Hanımefendi Kevser Çakacak, ailenin Kurban Bayramını tebrik etti.

Şehit Muhammet Acar’ın ailesini ziyaretin ardından Vali Çakacak ve eşi Hanımefendi Kevser Çakacak, 10.12.2016 tarihinde İstanbul ili Beşiktaş ilçesinde polis aracına düzenlenen bombalı saldırı sonucu şehit düşen Polis Memuru Uğur Ürker’in ailesini Batıkent Mahallesi’ndeki evlerinde ziyaret etti.

Kurban Bayramı’nın ülkemize, tüm İslâm âlemine ve tüm dünya ülkelerine huzur ve barış getirmesini temenni eden Vali Çakacak, her iki ziyarette de duygularını dile getirerek, aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kahraman gazilerimize ise sağlıklı, uzun bir ömür diledi.

“Bayramın bize sunduğu güzellikleri, kültürümüzün ve inancımızın gerektirdiği gibi yaşamalıyız” diye konuşan Vali Çakacak, şunları söyledi:

 “Kurban Bayramı’nın sevincini arkadaşlarımızla, akrabalarımızla, dostlarımızla; engelli, yardıma muhtaç ve kimsesiz vatandaşlarımızla; huzur evindeki gözü pencerede, kulağı kapıda olan yaşlılarımızla; baş tacımız olan anne ve babalarımızla birlikte paylaşmak bayramı diğer günlerden farklı kılan ve bayramı bayram tadında yaşamamızı sağlayan güzelliklerdir. Bu mübarek günlerde şehitlerimizi ve gazilerimizi de şükranla anıyorum. Unutmayalım ki, böyle büyük ve güçlü bir ülkede hür yaşayabiliyorsak bunu onlara borçluyuz. Şehitlerimizin aileleri ve gazilerimiz hepimize emanettir. Şehit yakınlarımızı ve gazilerimizi millet olarak baş tacı ederek, layık oldukları saygı ve sevgiyi dün olduğu gibi bugün de göstererek bu bayramda milletçe ve en güçlü şekilde onların yanında olacağız.”

Şehit Uğur Ürker’in yeğenleri 4 yaşındaki Mehmet Akın ve 18 aylık Uğur’la yakından ilgilenen Vali Çakacak ve eşi Hanımefendi Kevser Çakacak, çocuklara çeşitli bayram hediyeleri verdi. 

Polis Memuru Uğur Ürker’in ailesini ziyaretin ardından Vali Çakacak ve eşi Hanımefendi Kevser Çakacak, bayram ziyaretlerini sonlandırdı.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Yaşam Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketi

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Kır Düğünü

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.