24 Haziran 2019 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

1 TL İLE KURAK TOPRAKLARA SU KUYUSU

1 TL İLE KURAK TOPRAKLARA SU KUYUSU
  • 15 Eylül 2018 Cumartesi
  • 2013 kez okundu

Kurulduğu günden bu yana Türkiye’nin ve dünyanın neresinde bir ihtiyaç sahibi varsa onun yardımına koşan Beşir Derneği, yürüttüğü Su Kuyusu projesiyle mazlum coğrafyalarda yeni umutların yeşermesine vesile olmaya devam ediyor

Proje kapsamında Afrika’da, Orta Asya’da ve temiz içme suyuna muhtaç diğer coğrafyalarda yüzlerce su kuyusu açmaya devam eden Beşir Derneği, bu sayede hem binlerce insanın temiz ve sağlıklı sulardan istifade etmesine hem de insanların köylerinden uzak su kaynaklarına kilometrelerce yol kat etmeden ulaşmalarına yardımcı oluyor.

“Su Kuyusu Projesi” kapsamında öncelikli olarak su ihtiyacı olan bölgeleri uzman ekiplerinin öncülüğünde analiz eden Beşir Derneği, bölgelerin zemin ve toprak yapısına göre çeşitli su kuyuları açabiliyor. Kuyu açma süreci ise bölgenin şartlarına ve imkânlarına bağlı olarak değişkenlik gösteriyor.

1 TL ile Su Kuyusu Açılabilir
“Su Kuyuları” başlığıyla bağış havuzu oluşturan Beşir Derneği, bu platformla tüm hayırsever vatandaşların bu hayırlı hizmetten istifade etmesine olanak sağlıyor. Hayırseverler, su kuyuları için istedikleri miktarda bağışta bulunup bağış havuzuna katkı sağlıyor ve gerekli meblağ oluşunca su kuyusu açılıyor. Ayrıca tek seferde 3000 $ bağışlayabilen bağışçılar, açılan kuyuya isim de verebiliyor. Bağışçıların desteğiyle Asya ve Afrika’da yüzlerce temiz su kuyusu açan Beşir Derneği, proje kapsamında şu ana kadar yaklaşık 1 milyon insanın temiz ve sağlıklı su ihtiyacını karşıladı.

15 Temmuz Şehitleri Adına 250 Su Kuyusu
Beşir Derneği, “15 Temmuz Şehitlerimiz Adına 250 Su Kuyusu” kampanyası başlattı. Bu kampanyayla 15 Temmuz destanını, kalıcı eserler inşa ederek farklı coğrafyalarda anlatmayı ve her şehit adına bir hayrat hayata geçirerek mazlum coğrafyaların hizmetine sunulmasını amaçlıyor.

Çad, Kamerun, Somali, Sudan, Nijerya, Tanzanya, Afganistan, Pakistan, Cox's Bazar'daki Arakan Kampları gibi mazlum coğrafyalarda açılacak olan su kuyularıyla hem mazlumların derdine derman olunacak hem de açılacak 250 su kuyusunun her birine 15 Temmuz şehitlerinin her birinin adını verilerek onlar için sadaka-i cariyeye vesile olunacak.

Projede yer almak isteyen herkes SU yazıp 4042’ye göndererek ₺5 veya SU yazıp 4032’ye göndererek ₺10 bağışta bulunabiliyor.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Yaşam Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar