24 Haziran 2019 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Vali Çakacak Ve Eşi Kevser Çakacak, Gaziler Onuruna Yemek Verdi

’19 Eylül Gaziler Günü’ münasebetiyle, Eskişehir Valiliği ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından gaziler onuruna yemek programı düzenlendi.

Divan Otel’de düzenlenen yemeğe; Vali Özdemir Çakacak ve eşi Hanımefendi Kevser Çakacak, Muharip Hava Kuvveti Komutanı Hava Orgeneral Atilla Gülan, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Emre Genç, Cumhuriyet Başsavcısı Ferhat Kapıcı, Vali Yardımcıları Bekir Şahin Tütüncü, Aslan Avşarbey, İsmail Soykan, Akın Ağca,  İl Jandarma Komutanı J. Alb. İlhan Şen, İl Emniyet Müdürü Engin Dinç, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Eskişehir Şube Başkanı Ertuğrul Özkütük, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı Hacı Şahin, askeri ve mülki erkan, kamu kurum müdürleri, şehit yakınları ve gazi yakınları katıldı.

Programda bir konuşma yapan Vali Çakacak, “Valiliğimiz himayesinde, 19 Eylül Gaziler Günü vesilesiyle düzenlediğimiz bu yemekte, siz gazilerimiz ve gazi ailelerimizle birlikte olmaktan duyduğum onuru ifade etmek istiyorum.” dedi.

Atalarımızın Anadolu’yu bize vatan yapabilmek için büyük bedeller ödediğini dile getiren Vali Çakacak, konuşmasına şu şekilde devam etti:

“Davetimize icabet edip teşrifte bulunduğunuz için; bu yemek vesilesiyle birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize anlamlı katkılar sunduğunuz için hepinize şükranlarımı sunuyorum. Hepiniz hoş geldiniz, sefalar getirdiniz.

Atalarımız, Anadolu’yu bize vatan yapabilmek için büyük bedeller ödemiş ve bu vatanın her karışını şehit ve gazi kanlarıyla sulamışlardır.

Türk Milleti olarak vatan sevgisini her şeyin üstünde tutan bir milletiz. Hepimiz bu mukaddes topraklarda özgür, bağımsız ve müreffeh olarak yaşamanın bir bedeli olduğunu elbette ki biliyoruz.

Türk Milleti bu bilinç sebebiyledir ki bin yıldır nice saldırıya, nice istilaya, nice işgal girişimine karşı el ele vererek, kol kola girerek, canını kanını feda ederek bu topraklara hiçbir düşman çizmesini değdirmemiş ve ne bedel ödenmesi lazımsa o bedeli ödemekten çekinmemiştir. Malazgirt’te, Çanakkale’de, Dumlupınar’da, Sakarya’da kutlu ceddimizin kanları ile peşin ödediği bedel sayesindedir ki bugün bağımsız bir millet olarak yaşıyoruz.

Dün Çanakkale’de yedi düveli hizaya getiren, bağımsızlığın bu millet için ne kadar vazgeçilmez olduğunu Kurtuluş Savaşı’nda tüm dünyaya gösteren milletimiz; aradan bir asra yakın bir zaman geçmiş olmasına rağmen aynı ruha, aynı ideallere ve aynı karaktere sahip olduğunu günümüzde de defalarca göstermiştir.

Gerek otuz yılı aşkın bir süredir bölücü terör örgütü PKK ve onun arkasındaki küresel güçlere karşı verilen mücadele gerekse içeride ve dışarıda diğer tüm terör örgütlerine karşı verilen mücadele milletimizin hürriyet ve vatan aşkını gösteren en canlı misallerdir.

Geçmişinden aldığı ilhamla büyümesini, etki alanını ve nüfuzunu genişleten devletimiz özellikle son yıllarda küresel güçler ile onların yerli piyonlarının, taşeron örgütlerinin hedefi olmaktadır.

O şer odakları bilmelidirler ki bizler, bize emanet edilen bu kutsal vatan topraklarını kıyamete kadar gözümüz gibi koruyacak; millet olarak istiklâlimiz, istikbâlimiz, mukaddesatımız ve çocuklarımızın aydınlık yarınları için eğer bugün de bir bedel ödememiz lazım gelirse o bedeli ödemekten asla çekinmeyeceğiz. Atalarımıza layık nesiller olduğumuzu ispat noktasında bir an dahi tereddüt etmeyeceğiz.”

Vatansever Gazilerimize ve değerli ailelerine seslenen Vali Çakacak, sözlerine şöyle sürdürdü:

“Sizler bizim için çok kıymetlisiniz. Sizlerin kahramanlıkları bu toprakları bizlere vatan yaptı.

Bizler de kamu yöneticileri olarak şehitlerimizin manevî mirasına ve onların bize emaneti olan şehit yakınlarımıza; siz gazilerimiz ile gazi yakınlarımıza her zaman devletimizin tüm imkânlarını seferber ettik, etmeye devam edeceğiz.

Devletimizin her gün genişleyen imkânlarını siz gazilerimize ve gazi yakınlarımıza ulaştırmak için daha fazla gayret gösteriyoruz. Çünkü bugün bu ülkede bağımsız olarak yaşıyorsak, bayrağımız göklerde dalgalanıyorsa, bugün huzur ve güven içerisinde günlük hayatımıza devam edebiliyorsak; bu en önce şehitlerimiz ile siz gazilerimizin sayesindedir. Haklarınız hiçbir şeyle ödenmez.

Sözlerime bu duygu ve düşüncelerle son verirken Rabbimden birliğimizi, beraberliğimizi, aramızdaki muhabbeti artırmasını diliyorum.

Başta Büyük Önder Mustafa Kemal olmak üzere ahirete irtihal etmiş tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet dilerken, tüm gazilerimizin ve gazi ailelerimizin Gaziler Günü’nü kutluyor, sağlıklı, uzun ömürler diliyorum. ”

Vali Çakacak’ın konuşmasından sonra İl Müftüsü Bekir Gerek’in yaptırdığı yemek duasıyla program sona erdi.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Yaşam Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar