26 Haziran 2019 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

TÜMSİAD ESKİŞEHİR PAYDAŞ DERNEK VE VAKIFLARLA AŞURE DAĞITTI

Eskişehir Tümsiad Başkanı Ali Engiz ve Paydaş Kurulusumuz Semerkand Vakfı ve Beşir Sosyal Yardımlaşma Dereneği Başkanı Rıza Gürsoy ile Birlikte Eskişehir de Esnaf Sarayı Önü, Espark Avm Önünde 10.000 kişilik Aşure İkramı Yapıldı. Destek Veren Herkese Teşekkür ler Ederiz.

Bugün 10 Muharrem 1440;
Şehadete yürüyen Şehitlerin Sultanı Hz. Hüseyin'e ve Ehl-i Beyt'e Selam Olsun.
Tüm islam alemi tarafından yüzyıllar boyu sevinçle ve mutlulukla karşılanan bir ay olmuştur muharrem tarih boyuncada bu aya çok önem verilmiş ve muharrem ayının onuncu gününe oruçla başlanmıştır bu günden başlamak üzere ay sonuna kadar bütün evlerde aşure pişirilmiş eşe dosta akrabaya ve ihtiyaç sahiplerine ikram edilmiştir. Geçmişden buyana devam eden gelenekle Türkiye nin her yerinde vatandaşlar komşularına dostlarına akrabalarına ve ihtiyaç sahiplerine aşure dağıtılmaktadır.

Vâkıf medeniyetinin yardımlaşma ahlakını ve ruhunu yaşatmaya gayret eden TÜMSİAD ESKİŞEHİR hersene olduğu gibi bu yılda gönüllülerin yoğun ve titiz çalışmalarıyla hazırladığı aşureleri Eskişehir de vatandaşlara ikram ediyor.

Paylaşmanın önemini yeniden hatırlatmak toplumda birlik beraberlik kardeşlik ve muhabbetin yaygınlaşmasını sağlamak amacıyla yapılan aşure ikramları muharrem ayı boyunca devam edecek. TÜMSİAD ESKİŞEHİR paylaşmanın dayanışmanın birlikteliğin ve sevginin ifadesi bolluk ve berekettin simgesi olan aşurenin halka ikram edilmesi vesilesile birlik beraberliğe katkı sağlıyor. Şu ana kadar paydaş kuruluşumuz Beşir Derneği, binlerce vatandaşa aşure ikramı bulunan Türkiyede ve Dünyada gerçekleştirdiği insani yardım faliyetlerini hız kesmeden sürdürecektir.

Muharrem Ayı içerisinde yer alan bolluk ve bereket, timsali #AşureGünü "nün tüm İslam Alemine hayırlara vesile olmasını diliyoruz.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Yaşam Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar