21 Kasım 2019 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Ailenin Güçlendirilmesi İçin “Aile Şurası” Düzenlenecek

Ailenin Güçlendirilmesi İçin “Aile Şurası” Düzenlenecek
  • 1 Mayıs 2019 Çarşamba
  • 2691 kez okundu

7.Aile Şura’sının Ana Teması “Aileye Değer, Türkiye’ye Değer"

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, aile kurumunun ve aile içinde edindiğimiz değerlerin ülkemiz için çok önemli olduğunu ifade etti. Bakan Selçuk, aile kurumunu kuvvetlendirmeye ve karşı karşıya kaldığı tehditlere karşı korumaya dair bir vizyon geliştirebilmek adına 2-3 Mayıs 2019 tarihlerinde “Aileye Değer, Türkiye’ye Değer" ana temasıyla 7. Aile Şurasının Ankara'da yapılacağını açıkladı.

Selçuk, saygıdeğer Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın aileye verdiği özel öneme binaen Aile Şurasının Cumhurbaşkanlığı himayesine alındığını belirtti.

Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açılış konuşmasını gerçekleştireceği Şura’da, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk da Bakanlığın aile konusunda yaptığı çalışmalara ilişkin bilgi verecek.

Şurada alınacak kararlar, "Ailenin Güçlendirilmesi Ulusal Strateji Belgesi 2019-2023" başlıklı belgede yer alacak

7.Aile Şurası’nda alınacak kararların 2019'da uygulanması planlanan "Ailenin Güçlendirilmesi Ulusal Strateji Belgesi 2019-2023" başlıklı belgede de yer alacağına değinen Bakan Selçuk, “İki gün sürecek olan Şura, Aile Birliğinin Korunması, Toplumda Çocuk Algısı ve Çocuğun Hayata Hazırlanması, Kadın ve Aile, Engelli ve Yaşlısı ile Büyük Aile ve Aileye Yönelik Sosyo-Ekonomik Destek Hizmetleri olmak üzere 5 ana başlıktan oluşacak.” dedi.

Şurada, uygulanan ve uygulanabilecek kamu politikalarına, mevzuata, mevzuat hakkında değerlendirmelere ve analizlere yer veren bildirilere öncelik verilecek.

Aile Şurası'na, STK temsilcileri, akademisyenler, çok sayıda yazar ve uzmanlar katılacak.

Şura ile ilgili bilgilere “www.ailesurasi.gov.tr”  web sitesinden ulaşılabilecek.

 

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Yaşam Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar