12 Temmuz 2020 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Şehit Aileleri ve Gaziler Onuruna İftar Yemeği Düzenlendi

Vali Özdemir Çakacak, Eskişehir Valiliği ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen iftar programında, şehit aileleri ve gazilerle bir araya geldi.

Tasigo Otelde gerçekleştirilen iftar programına;  Vali Özdemir Çakacak, Muharip Hava Kuvveti Komutanı Orgeneral Atilla Gülan, Eskişehir Milletvekilleri Prof. Dr. Nabi Avcı, Metin Nurullah Sazak, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili İbrahim Arslan, askeri ve mülki erkan, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, şehit aileleri, gaziler ve yakınları katıldı.

Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başlayan programda, akşam ezanının okunmasıyla birlikte oruçlar açıldı, dualar edildi. Daha sonra iftar programında konuşan Vali Çakacak, "Bu program vesilesiyle sizlerle bir arada olmaktan büyük bir bahtiyarlık duyuyor; sizleri bu mübarek ramazan akşamı, bu mübarek saatlerde en kalbi duygularımla, muhabbetle selâmlıyorum.” diyerek sözlerine şu şekilde devam etti:

 “Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennem azabından kurtuluş” olan bir mübarek Ramazan ayına daha erişmenin huzurunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bizleri sağlıkla bugünlere eriştiren, bu bereketli iftar sofrasının etrafında toplayan, aynı manevî duyguları yaşamamızı sağlayan, aynı dualara âmin dedirten Rabb’imize ne kadar şükretsek azdır.

Ramazan ayı, insanlar arasında paylaşma ve dayanışma duygularının doruğa çıktığı, gönüllerin birleştiği, dostluk ve kardeşlik duygularının yoğunlaştığı, cömertliğin ve yardımseverliğin zirveye ulaştığı bir aydır.

Böylesine güzellikleri bünyesinde toplayan Ramazan ayının ilk orucu vesilesiyle şehit yakınlarımız, gazilerimiz ile birlikte olmak ise ayrı bir bahtiyarlık.

Bizler şehit ailelerimizle ve gazilerimizle bir arada olduğumuz her ânı, zaman dilimlerinin en güzeli ve en kıymetlisi olarak görüyoruz. Çünkü sizler gerçekten bir arada olunacak, bir arada olunduğunda da şeref duyulacak insanlarsınız.

Şehitlik, gazilik Türk milleti için daima büyük bir onur olmuştur. Bu onur aynı zamanda herkese nasip olmayan kutlu bir makamdır.

Sizler ‘Vatan sağ olsun diyerek!’ bu ülke, bu millet için en büyük fedakârlığı gösteriyorsunuz. Bunu söyleyebilmek elbette kolay değil.

Sizler şehitliğin, gaziliğin, ne anlam ifade ettiğini çok iyi biliyorsunuz. Metanetinizle örnek oluyorsunuz. Bu asil davranışınız, milletçe sahip olduğumuz değerleri en güzel şekilde özetliyor.

Bu vesile ile geçmişten günümüze ahirete irtihal etmiş tüm şehitlerimizi bir kere daha rahmet ve minnetle anıyor, kıymetli gazilerimize uzun ömürler diliyor; Ramazan ayınızın mübarek olması temennisi ile hepinize saygılar sunuyorum.”

Vali Çakacak’ın konuşmasının ardından İl Müftüsü Bekir Gerek yemek duası yaptırdı.

 

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Yaşam Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Kır Düğünü

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.