18 Eylül 2019 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Koruyucu Ailelerle İftarda Bir Araya Geldi

Vali Özdemir Çakacak ve eşi Hanımefendi Keser Çakacak, korunmaya ihtiyacı olan çocukların aile ortamında bakımlarını sağlayan koruyucu aileler ile Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen, ETİ Gıda A.Ş. tarafından desteklenen iftar yemeğinde bir araya geldi.

İftar programına; Vali Özdemir Çakacak ve eşi Hanımefendi Kevser Çakacak, Vali Yardımcıları, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı   Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Genel Müdürlüğü Aile Yanında Destek Hizmetleri Daire Başkanı Hakkı Bilgiç, İl Jandarma Komutanı J.Alb. İlhan Şen, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Alper Sezer, ETİ Gıda A.Ş. İcra Kurulu Başkanı Hakan Polatoğlu, kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri, koruyucu aileler ve çocukları katıldı.

İftar vesilesiyle mübarek Ramazan ayının ülkemize, Milletimize, İslâm âlemine ve insanlığa hayırlar ve bereketler getirmesini temenni eden Vali Çakacak, yaptığı konuşmada, “Bereketin ve yardımlaşmanın ayı olan Ramazan-ı Şerif’in bu mübarek saatlerinde, koruyucu ailelerimizle birlikte iftar açıyor olmaktan duyduğum memnuniyeti özellikle ifade etmek istiyorum.” dedi.

 “Çeşitli sebeplerden aile ortamından uzakta olan ve devletimizin şefkatine ihtiyaç duyan çocuklarımız için, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın değerli eşi, Hanımefendi Sayın Emine Erdoğan’ın himayelerinde başlatılan ve Vali eşlerinin illerde öncülük ettiği Gönül Elçileri Projesi’nde ‘Koruyucu Aile Programı’ ile koruyucu aileler âdeta bir can simidi olup, aile sıcaklığından uzak çocuklarımıza sıcak bir yuva özlemini en güzel şekilde sunmaya başlamıştır.” diye konuşan Vali Çakacak, sözlerinin devamında şunları söyledi:

“Esasen devletimiz, çocuklarımızın tüm maddî ihtiyaçlarını karşılayacak güç ve kudrettedir. Lakin çocuklarımızın ihtiyaç duyduğu anne baba sevgisinin doğal bir aile ortamında karşılanması tüm maddî değerlerin üzerindedir.

İşte bu noktada koruyucu aileler olarak sizler, çocuklarımızın aile sıcaklığı içerisinde yaşaması,  onların daha sağlıklı bireyler olarak yetişmeleri için büyük gayret gösteriyorsunuz.

Çocuklarımızın, siz kıymetli ailelerin yanında sıcak, güzel ve güvenli bir ortamda bulunması onların mutluluğu ve sağlıklı gelişimi açısından son derece önemlidir. Gerçekten biz onları sizlerin yanında gördüğümüz zaman inanılmaz bir keyif alıyoruz.

Koruyucu aile müessesesi, desteklenmesi ve daha da geniş halkalar oluşturması için yoğun gayret gösterilmesi gereken bir müessese. Sizlerin öneri ve düşüncelerinize büyük kıymet veriyoruz. Koruyucu aile ve bu ailelerdeki çocuk sayımızın artması için de gayret gösteriyoruz.

Ama hâlâ sahip çıkılması gereken çok sayıda çocuğumuzun olduğunu da hepimiz biliyoruz. Koruyucu aile müessesesi ile inşallah çocuklarımıza bundan sonra daha çok sahip çıkacağız. Onları seveceğiz. Onlara aile sıcaklığını, millet sıcaklığını, devletin sıcaklığını her yönüyle hissettireceğiz.

Bu duygularla her bir koruyucu ailemizi bir kez daha tebrik ediyorum. Yapmış olduğunuz tüm hizmetlerden dolayı sizlere milletimiz adına, devletimiz adına şükrânlarımı sunuyorum.

Çocuklarımıza sevgiyle bakan, gül gibi gören siz değerli ailelerimize yaşamınız boyunca mutlu, başarılı ve huzurlu bir ömür diliyorum. Çocuklarımızın gözlerinden öpüyorum. Bu güzel programın hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyor, sizleri saygıyla ve sevgiyle selâmlıyorum.”

Her geçen gün itibariyle koruyucu aile yanına yerleşen çocuk sayısının artmakta olduğunu söyleyen Aile Yanında Destek Hizmetleri Daire Başkanı Bilgiç ise, çocukların geleceğe umutla baktığını ifade ederek, programın düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Geleceğin emanet edileceği çocukların çok iyi yetiştirilmesi gerektiğine vurgu yapan Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Sezer ise, “Bakanlığımızın Eskişehir Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne 2019 yılı için 25 çocuğun yerleştirilmesine ilişkin hedefin daha da üstüne siz değerli koruyucu ailelerimizin destekleri ile çıkacağımızdan hiç şüphemiz yoktur.” dedi.

Konuşmaların ardından Kur’an-ı Kerim Tilaveti okundu. Daha sonra okunan akşam ezanıyla birlikte oruçlar açıldı, dualar edildi. Programda, Vali Çakacak ve eşi Hanımefendi Kevser Çakacak, günün anısına koruyucu ailelerle bol bol fotoğraf çektirdi.

 

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Yaşam Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar