18 Eylül 2019 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Şehit Aileleri Ve Gaziler Onuruna İftar Programı

Şehit Aileleri Ve Gaziler Onuruna İftar Programı
  • 18 Mayıs 2019 Cumartesi
  • 3072 kez okundu

Muharip Hava Kuvveti Komutanlığı Şehit Aileleri Ve Gaziler Onuruna İftar Programı Düzenledi

Muharip Hava Kuvveti Komutanlığı aziz şehitlerimizin aileleri ve kahraman gazilerimiz onuruna iftar programı düzenledi.

Programa; Vali Özdemir Çakacak ve eşi Hanımefendi Kevser Çakacak, Muharip Hava Kuvveti Komutanı Hava Orgeneral Atilla Gülan, Eskişehir Milletvekilleri Harun Karacan, Jale Nur Süllü, Metin Nurullah Sazak, Dr. Arslan Kabukçuoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Ferhat Kapıcı, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, Eskişehir Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu, askeri erkan, şehit aileleri ve gaziler katıldı.

Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başlayan programda, okunan akşam ezanın ardından oruçlar açıldı, dualar edildi.

Programda Muharip Hava Kuvveti Komutanlığı adına bir konuşma yapan MSB 1'nci Hava Bakım Fabrika Müdürü Hava Tuğgeneral Gürhan Ergürhan, “Bugün Yüce Türk Milleti’nin bağımsızlığı ve kutsal vatan uğruna canlarını seve seve feda eden şehitlerimiz ile kahraman gazilerimiz adına vermiş olduğumuz iftar yemeğinde bir araya gelmiş bulunmaktayız. Davetimize icabet edip teşrifte bulunan siz şehit ve gazi ailelerimizle birlikte olmaktan duyduğumuz onuru ifade ediyorum.” dedi.

Bugün bu topraklarda özgürce ve bağımsızca yaşıyorsak bunu şehitlerimize ve gazilerimize borçlu olduğumuza dikkat çeken Tuğgeneral Ergürhan, “Vatanımızın ve milletimizin bekası için canlarını seve seve bu topraklar için vermiş olan şehitlerimize ve vücudundan bir parçayı gözünü kırpmadan feda eden gazilerimize ne kadar minnet duysak azdır. Bizler vatan sevgisini her şeyin üzerinde tutan bir milletiz. Bu topraklarda özgür ve bağımsız olarak yaşamanın bedeli olduğunu elbette ki hepimiz biliyoruz. Ödenen bedelin büyüklüğünü bu salondakilerden daha iyi kimse anlayamaz. Fakat dost, düşman her daim bilmeli ki, millet olarak istiklalimiz, istikbalimiz ve çocuklarımızın aydınlık yarınları için bedel ödemekten hiçbirimiz asla çekinmeyiz.” diye konuştu.

Tuğgeneral Ergürhan, konuşmasını şu şekilde bitirdi:

“Aziz Şehitlerimizin ve Vatansever Gazilerimizin kıymetli aileleri, sizler aziz şehitlerimizden bizlere yadigârsınız. Bizlere düşen görev; şehitlerimizin ömür boyu bizlere emaneti olan çocukların, gençlerin, eşlerin, anne ve babalarının yanında olmak ve onlara gereken desteği sağlamaktır. Bu vesileyle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatanını canından aziz bilen şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi bir kez daha minnet ve şükranla anıyor, şehit ve gazilerimizin ailelerine esenlikler diliyorum.”

Programda, Şehit Piyade Astsubay Çavuş Soner Özübek’in 3,5 yaşındaki yeğeni Deniz Başol İstiklal Marşımızın iki kıtasını ezbere okudu. Daha sonra İl Müftüsü Bekir Gerek’in yaptırdığı yemek duasının ardından program sona erdi.
 

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Yaşam Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar