7 Aralık 2019 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Ameliyatsız Ben Alma

Ameliyatsız Ben Alma
  • 13 Temmuz 2019 Cumartesi
  • 2183 kez okundu

Cilt sorunları içerisinde özellikle et beni durumları insanlar için ciddi sıkıntılardan birisi haline geldi ancak ameliyatsız ben alma yöntemleri sayesinde süreç daha kolay bir hale geldi.

Modern tıbbi teknolojiler sayesinde her alanda tedavi yöntemleri daha da ileri seviyeye ulaştı ancak günümüzde özellikle ben alma tedavilerinde lazerle tedavi çok daha ideal bir hale geldi. Genel hatları ile bu tedavi yöntemleri üzerinde durma amacındayız.

Ben Tedavisi

                Ben tedavisi dediğimiz zaman insanların aklına ilk gelen yöntem hemen cerrahi müdahale olur. Ancak günümüzde durum bundan tamamen farklı.

Damar benleri hariç hemen hemen tüm ben oluşumlarında doğrudan lazerle tedavi yöntemi uygulanabilmekte. Tabi ki et beninin durumu da yapılan tetkikler, ciddi anlamda tedavi yöntemlerinin nasıl uygulanacağı yönünde de en çok önemli aşamalardan birisi olarak dikkat çekecek.

Ben Nasıl Alınır?

                Ben alma işlemlerinde artık modern tıbbi uygulamalar bizlerin en önemli avantajlarından birisi oldu diyebiliriz.

Lazerle ben alma işleminde özellikle bölgeye lokal anestezi uygulaması yapılır ve bu neden dolayısı ile herhangi bir acı hissetmezsiniz. Lazerle ameliyatsız ben alma işlemi de kendi içerisinde birkaç başlık altında ayrılmakta. Bunlara değinecek olursak;

  1. Lazerle buharlaştırma yöntemi,
  2. Radyo-Frekans dalgaları ile buharlaştırma yöntemi,
  3. Dondurma yöntemi ile benin parçalanması,

Ameliyatsız olarak uyguladığımız tedavi biçimlerinden birisidir. Tamamı cerrahi müdahaleden uzak lokal anestezi uygulanarak yapılır ve herhangi bir sorun teşkil etmez. Yine de tetkikler akabinde hastamıza birçok farklı tedavi yöntemi önerebiliriz.

Ben Aldırdıktan Sonra İz Kalır Mı?

                Lazerle ben aldırma işleminde en etki yöntem RADYO-FREKANS ile ben aldırma işlemidir. Bunun en büyük nedeni ise benin alınmasının ardından iz bırakma olasılığı en düşük olan tedavi yöntemidir.

Klasik lazer uygulaması, dondurma ya da cerrahi müdahale işleminde iz kalma riski ciddi anlamda büyür. Ancak radyo-frekans uygulamasında deriye diğer yöntemlere nazaran daha az zarar verilir. Dolayısı ile ben altıktan sonra iz kalma olasılığı en düşük olan tedavi biçimidir.

Diğer yöntemlerde ise iz kalma olasılığı yüksek olacağından belirli aralıklar ile muayene ve bölgeye ilaç tedavisi şart olacaktır.

Randevu ve İletişim Numaraları

Tel: 0 (232) 504 00 00

Cep ve Whatsapp: 0 (533) 963 54 45Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Yaşam Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar