26 Ocak 2020 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

ODUNPAZARI ÜLKÜ OCAĞINDAN TÜM ŞEHİTLERE MEVLİD-İ ŞERİF

Eskişehir Ülkü Ocakları Odunpazarı İlçe Başkanlığı tüm şehitlerin anısına Mevlid-i Şerif okutuldu.

Emek Mahallesi Dilek Camiinde okutulan Mevlid-i Şerif sonrası şehit yakınlarına Kur’an-ı Kerim ve Türk Bayrağı takdim edildi.

Emek Mahallesi Dilek Camiinde düzenlenen programa, MHP Eskişehir Milletvekili Metin Nurullah Sazak, Eskişehir Ülkü Ocakları İl Başkanı Kazım Aksoy ve yönetimi, Tepebaşı Ülkü Ocağı Başkanı Cemil Ersoy, MHP Eskişehir İl Kadın Kolları Başkanı Kadriye Alkan, MHP Tepebaşı İlçe Başkanı Uğur Yüceses, MHP Odunpazarı İlçe Başkanı Mustafa Komar, Ülkücü şehit Mustafa Pehlivanoğlu’nun yeğeni Fahri Kelem, ülkücş şehit Halil Esendağ’ın dayısı Hasan Güleç, 5 Nisan 1980 tarihinde şehit olan Faruk Ferah'ın annesi Hürriyet Ferah başta olmak üzere birçok asker ve polis şehit ailesi katıldı. Her bir şehit yakınına Kur’an-ı Kerim ve Türk Bayrağı takdim edildi. Şehit Faruk Ferah'ın annesi Hürriyet Ferah’a Kur’an-ı Kerim ve Türk Bayrağını MHP Eskişehir Milletvekili Metin Nurullah Sazak takdim etti.

Mevlit sonrası programa dair açıklama yapan Eskişehir Ülkü Ocakları Odunpazarı İlçe Başkanı Hasan Kaya ‘Şehitlik mertebesi öyle yüksek bir mertebedir ki, Allah cc Teâla sevdiği kullara nasip eder. Herkes şunu bilmelidir ki: Ülkü Ocaklarının her bir neferi her daim bu vatan ve bu millet için şehit olmaya hazırdır. Bugün burada tüm şehitlerimiz için Mevlit-i Şerif okuttuk. Onları dualarla yâd ettik. Akabinde Tüm Şehit ailelerimize Yüce Kitabımız Kuran-ı Kerim'i Şehitlerimizin kanından rengini alan al bayrağımızı takdim ettik. Ülkücü Şehitlerimizi de unutmadık, unutmayacağız. Allah cc mekânlarını cennet, ruhlarını şad eylesin. Bu vesileyle emeği geçen ocak yöneticilerime, teşkilatıma, teşrifleriyle bizleri onurlandıran ülküdaşlarıma ve vatandaşlarımıza teşekkür ederim’ dedi.

 

Akabinde pilav ayran ikramı yapıldı.

Haber: Hüseyin GüvenGönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Yaşam Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar