3 Haziran 2020 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Eskişehir Ülkü Ocakları 3000 kişilik aşure dağıttı

ESKİŞEHİR ÜLKÜ OCAKLARINDAN AŞURE DAĞITIMI…
 
Eskişehir Ülkü Ocakları tarafından, Muharrem ayının 20. Gününde aşure dağıtımı yapıldı. Espark Ulus Heykeli, Yediler Parkı ve MHP (Eski) il binası önünde yapılan ikramda yaklaşık 3 bin kâse aşure dağıtıldı.
 
Aşure ikramına Eskişehir Ülkü Ocakları Başkanı Kazım Aksoy, Ocak yönetimi, Tepebaşı Ülkü Ocağı Başkanı Murat Dağdeviren, Odunpazarı Ülkü Ocağı Başkanı Hasan Kaya ve Yunusemre Ocak Başkanı Barış Sarı ve yönetimleri, Üniversite ve Asenalar teşkilatı, MHP Eskişehir İl Başkanı İsmail Candemir ve yönetimi, MHP Tepebaşı İlçe Başkanı Uğur Yüceses ve Yönetimi, Odunpazarı İlçe Başkanı Mustafa Komar ve yönetimi, MHP Odunpazarı Meclis üyesi Mustafa Ünal ve Tepebaşı Meclis üyesi, Eskişehir Kamu-Sen Temsilcisi ve Türk Eğitim Sen başkanı Haydar Urfalı, Türk Sağlık-Sen Eskişehir Şube Başkanı Hüseyin Kararman, Türk Diyanet vakıf sen bbaşkanı Hüseyin Poyraz, Türk Yerel Hizmet Sendikası Şube Başkanı Selami Küçükoğlu, Esazder başkan yardımcısı Sirac Yagupoğlu, şehit aileleri, teşkilat üyeleri STK yöneticileri, vakıf başkanları çok sayıda partili ve binlerce vatandaş katıldı.
 
 
Eskişehir Ülkü Ocakları Başkanı Kazım Aksoy yaptığı açıklamada ‘Bereketin, rahmetin, feyzin bollaştığı Muharrem ayınızı tüm kalbi dualarımız ile karşılıyoruz. Kerbela Müslümanları tarifsiz acılara gark eden bir olaydır, bu sebeple Muharrem ayı matem ayıdır. Kerbela'yı, mazlumların sığınağı Hz. Hüseyin'in şahsında bayraklaşan hak, hukuk, adalet ve merhamet erdemine bağlılığın yürek yakan bir nişanesi olarak kabul ederiz. 680 yılında dönemin Emevi halifesi Muaviye'nin oğlu olan Yezit’in, Peygamber Efendimizin can paresi olan torunu Hz. Hüseyin'i ve yanında ehli beyitten olan 72 tane Müslümanın şehit edilişinin yıl dönümü vesileyle bu mübarek ayda paylaşmanın faziletini birlikte yaşamak için Eskişehir Ülkü Ocakları olarak Kent’imizin üç noktasında yaptığımız aşure ikramı davetine icabet eden herkesten Allah cc razı olsun… 1000 kase Espark ulus heykeli önünde, 100 kase Yediler parkı girişinde, MHP (eski) il binası önünde ise 1000 kase olmak üzee tolam 3000 kase aşure dağıtıldı… Aşure ikramında emeği geçen merkez ocağımızı, Odunpazarı, Tepebaşı, Yunusemre Ülkü Ocak başkanlarımızı ve yönetim kurulu üyelerini ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum’ dedi.
 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Yaşam Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketi

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Kır Düğünü

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.