3 Haziran 2020 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Eymen bebek kabri başında anıldı

Eymen bebek kabri başında anıldı
  • 23 Eylül 2019 Pazartesi
  • 1726 kez okundu

Geçtiğimiz günlerde İzmir'de annesi ve sevgilisi tarafından vahşice katledilen Eymen Bebeğin cenazesi Eskişehir'de defnedilmişti.

AK Parti Tepebaşı İlçe Başkanı Hakan Çizmelioğlu ve yönetim kurulu üyeleri Eymen bebeği kabri başında ziyaret ederek dualarla andı.

Eymen bebeğe yapılanlara duyarsız kalmayan İlçe Başkanı Çizmelioğlu yapmış olduğu açıklamada CHP belediyelerinin cenaze yol ücretleri ile nasıl mağduriyet yaşattıklarını bir kez daha vurgulayarak şu ifadeleri kullandı: “Kendi öz annesi tarafından işkencelere maruz bırakılarak katledilen Eymen hepimizin yüreğinde büyük bir sızı yarattı. Yaşananlara duyarsız kalmak elde değil.

Minik Eymen'in küçücük bedeni CHP'li beledilerin sosyal belediyecilikten uzaklaşan kararları sebebiyle bir otomobil bagajında şehrimize getirildi. Bu ayıp büyükşehir belediyelerine yakışmadı.

İzmir büyükşehir belediyesinin yayınladığı bildiride ailenin böyle bir talebi olmadığını açıklamış. Cenazelerin şehir dışı nakillerinin kilometre başı ücretlendirileceği meclis gündemlerinde duyurulmuştu. Bu durum vatandaşlara hizmet anlayışından ve defaatle söylemlerinden düşürmedikleri sosyal belediyecilikten çok uzak durmakta.

Eymen'in acısı üzerinden siyaset yapmak doğru değil. Ancak yaşananlar bizlere bu konuşmaları yaptırmak zorunda bırakıyor. Tepebaşı Belediyesinin de almak istediği bu kararın hemşerilerimize yaşatacağı mağduriyetlerin farkında olmaları ve söz konusu ücretlendirmenin uygulanmaması için elimizden geleni yapacağımızı bir kez daha belirtmek isterim."Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Yaşam Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketi

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Kır Düğünü

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.