28 Mayıs 2020 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

LPG kullananlar her yıl 300 bin ağaç dikmiş gibiler

LPG kullananlar her yıl 300 bin ağaç dikmiş gibiler
  • 19 Eylül 2019 Perşembe
  • 3119 kez okundu

ÇEVRE DOSTU YAKIT SAYESİNDE, TARİHTEKİ EN BÜYÜK TEMİZLİK HAREKETİNİN PARÇASI OLUN

 Son yıllarda çevre kirliliğinin günden güne artması, dünya üzerindeki bütün canlılar için ciddi bir tehdit unsuru haline geldi. Bu bağlamda dünyanın lider LPG dönüşüm kiti üreticisi BRC Türkiye CEO’su Kadir Örücü, sayısı gittikçe artan araçların yarattığı zararlı gazların, büyük şehirlerde hava kirliliğinin ve buna bağlı olarak da ciddi sağlık sorunlarının gözlenmeye başlandığını ifade etti. Ayrıca Let’s Do It! Foundation tarafından organize edilen ve tüm dünya genelinde Dünya Temizlik Günü olarak bilinen, çevre temizliği etkinliğinde doğaya yapılan her katkının öneminin vurgulanması gerektiğine dikkat çekten Kadir Örücü, “Çevre dostu yakıtlarla çalışan araçların sayısının artması gerektiği konusunda toplumsal bilinci oluşturabilmek için üreticilerle birlik içinde olmalıyız.” dedi. 

Hava kirliliği, trafiğin yoğun olduğu pek çok şehrin en büyük sorunlarından biri. Dizel ve benzinli araçlardan salınan partiküller hava kirliliğine neden olan etkenlerin başında geliyor. Günümüzde dünyanın geldiği noktada, artık doğa ve çevre bilincinin artması gerektiğine vurgulayan BRC Türkiye CEO’su Kadir Örücü, Dünya Sağlık Örgütü tarafından insan sağlığına ve çevreye zarar verdiği raporlarla ortaya konan, dizel otomobillerin, sigaradan daha çok tehlike saçtığını ifade etti. Ayrıca 21 Eylül Dünya Temizlik günün önemini de vurgulayan Örücü, “Let’s Do It! Foundation tarafından organize edilen ve tüm dünyada Dünya Temizlik Günü olarak bilinen, çevre temizliği etkinliğiyle doğaya yapılan her katkının önemi büyük. Doğaya atılmış çöpleri temizlemek ve çevre kirliliği hakkında farkındalık yaratmak için her yıl düzenlenen bu çevre temizliği etkinliğinin amacı; insanlarda farkındalık oluşturarak gelecekte de yaşanıla bilinir temiz bir çevre yaratmak, çöp körlüğünün önüne geçmek, şu anki çevre kirliliğine dur demek ve gençlerin sürdürebilir projeler üretmesini teşvik etmektir. Bu amaçla birlikte BRC olarak 21 Eylül'de Türkiye'de de kutlanacak, Dünya Temizlik Günü etkinliğini destekliyoruz.” dedi. Ayrıca Örücü, böyle özel bir günde, insanların çevre dostu yakıtlara daha çok yönlendirebilmek için bu konudaki toplumsal bilincin oluşturulması gerektiğini vurguladı.

Dizel araçlar 20 kat daha fazla partikül salınımı yapıyor

Dünya Sağlık Örgütü, yeryüzünde yaşayan 10 kişiden 9’unun kirli hava soluduğu uyarısında bulunuyor. Motorlu araçlardan salınan partiküller hava kirliliğine neden olan etkenlerin başında geliyor. Dizel araçlar ise, 20 kat daha fazla partikül salınımı yaparak, havayı zehirleme bakımından en başta yer alıyor. Bu nedenle trafikte yer alan dizel araçlar çevre temizliği açısından ciddi tehlike arz ediyor. Bütün bunların aksine, LPG ise bir taraftan çevre temizliğini koruma da yardımcı olurken, diğer taraftan yoğun kullanım sonucunda verilen zararı minimuma düşürüyor. Bu da insanoğluna daha temiz ve yaşanabilir bir gelecek vaat ediyor.

LPG kullananlar her yıl 300 bin ağaç dikmiş gibiler

Kadir Örücü, trafikteki araçların karbon emisyonları ile çevreye verdikleri zararı telafi etmek için milyonlarca yeni ağaç dikmeye ihtiyaç bulunduğunu vurgulayarak, “LPG kullanan 5 milyon otomobil, her yıl 2 Milyon ton daha az karbon emisyonuyla 300 bin ağaç dikmiş kadar çevreye katkı sağlıyor” değerlendirmesini yaptı.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Otomobil-Motorsiklet Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketi

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Eskişehir Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.