18 Eylül 2019 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Tarımda Kullanılan Traktörlerin Denetimi Yapıldı

Ülkemizdeki toplam motorlu taşıtların %8,2’sini traktörler oluşturmaktadır. Mevsimsel koşullara bağlı olarak, günün ilk saatleri ile akşam saatlerinde kırsal kesimlerde tarımsal faaliyetlerde kullanılan traktörlerin yoğun bir şekilde karayolunda seyrettiği gözlenmektedir.

Sürücülerle yüz yüze iletişim kurulması, denetim öncesinde bilgilendirme ve eğitim faaliyetlerine ısrarla devam edilerek iyi iletişim uygulamalarının yaygınlaştırılması, sürücü davranışını değiştirme ve ikna etme yöntemlerinin başında gelmektedir.

Bu kapsamda; öncelikli olarak 15-16-17 Nisan 2019 tarihlerinde 3 gün süreli olarak Ziraat Odaları ve diğer platformlarda “traktör römorklarına arkadan çarpma, traktörlerin tarladan karayoluna katılımında meydana gelen kazalar, traktörlerde ön ve arka ışık donanımlarının yanı sıra flaşörlü, yanıp sönen, sarı ışıklı, dönerli, uyarı lambası bulundurma zorunluluğu, römorklar ve bağlantı ekipmanlarının uygunsuz ve görüşü engelleyecek şekilde yüklenmesi, traktörlerde yolcu taşınması, fenni muayene ve sigortalarının yaptırılması” konuları vurgulanarak trafik birimlerimizce ülke genelinde bilgilendirme/eğitim çalışmaları yapıldı.

Söz konusu eğitimin devamında ise 18-19-20 Nisan 2019 tarihlerinde 3 gün süreli olarak etkin trafik denetimleri gerçekleştirildi.

Yapılan denetimlerde;

·        2 bin 384 traktör/sürücü denetlendi,

·        554 trafik ihlali tespit edildi ve işlem yapıldı,

·        147 araç trafikten men edildi,

·        2 sürücü belgesi geçici olarak geri alındı.

Türk Polis Teşkilatı olarak, vatandaşlarımızın güven ve huzur ortamı içinde seyahat edebilmelerine yönelik yaptığımız çalışmaları ve trafik denetimlerimizi; ülkemiz trafik güvenliğinin sağlanması ile can kayıplarının azaltılması amacına yönelik olarak yasal sınırlar içerisindeki görev, yetki ve sorumluluklarımıza bağlı kalarak bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da tavizsiz bir şekilde sürdürmeye devam edeceğiz.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Polis Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar