18 Eylül 2019 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Emniyet Genel Müdürlüğü ile Anadolu Üniversitesi Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

Narkotik suçlarla mücadele ve medya-iletişim konularında eğitim ve işbirliğini kapsayan protokol, Emniyet Genel Müdürümüz Sayın Celal Uzunkaya ile Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sayın Şafak Ertan Çomaklı arasında 2 Mayıs 2019 tarihinde Rektörlük Senato Salonunda imzalandı.

Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya düzenlenen protokolde yaptığı konuşmasında, Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı ile Medya-Halkla İlişkiler ve Protokol Daire Başkanlığı Türkiye'nin köklü üniversitelerinden Anadolu Üniversitesi arasında protokolün imzalanmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Protokol kapsamında Daire Başkanlıklarının eğitim, iletişim, dijital alt yapı imkan, kabiliyet ve kapasitesinin artırılıp, geliştirilmesi ve mücadele gücünün yükseltilmesinin amaçlandığını anlatan Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya, “Video, fotoğraf ve sosyal medya alanlarında Anadolu Üniversitemizin özellikle İletişim Bilimleri Fakültesinden destek almak amacıyla böyle bir protokol imzalayıp, iş birliği yapacağız. Uyuşturucu, teknolojinin gelişimi, küreselleşmenin etkisi ve toplumsal değişimin hızlanmasıyla dünyanın ve ülkemizin karşı karşıya olduğu, doğrudan genç kuşağı hedef almak suretiyle de birçok hayatı karartan, toplumların geleceği için önemli tehditler oluşturan küresel bir sorundur. Küresel olarak bu yapının aktörleri, terör örgütleriyle hareket etmekte ve birbirlerini doğal olarak beslemektedirler. Yapılan araştırmalar sonucu terör örgütlerinin birçok ülkede gerçekleştirdiği kanlı eylemlerin finansmanın da önemli ölçüde uyuşturucu ticaretiyle sağlandığı görülmektedir. Bu aziz milletin istikbali olan gençlerimizi ruh ve bedenlerini imha etmek suretiyle elimizden almayı hedefleyen uyuşturucuyla mücadelede bugün çok önemli bir iş birliğinin temelini atıyoruz ve hayata geçiriyoruz. Kurtaracağımız her bir hayat ve beden geleceğimizi emanet edeceğimiz sağlık ve güçlü bir nesli ifade ediyor.” dedi.

Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya, Türkiye'de uyuşturucuyla ilgili 57 binin üzerinde kullanıcı, satıcı ve organizatör düzeyinde kişinin cezaevlerinde bulunduğuna değinerek, söz konusu rakamın uyuşturucuyla mücadelenin ne kadar önemli olduğunun gösterdiğini bildirdi.

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı ise Türkiye'nin en zorlu anlarında emniyet mensuplarının vatan ve millet uğruna görev yaptığını belirterek, Anadolu Üniversitesi’nin akademik kadro ve teknik imkanlarla protokolün gereğini yerine getireceğinin altını çizdi.

İşbirliği törenine Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya’nın yanında Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanı İbrahim Hakkı Seydioğulları ve Medya-Halkla İlişkiler ve Protokol Daire Başkanı Tolga Aliusta katıldı​.

Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya, Protokolün düzenlenmesinde emeği geçen Anadolu Üniversitesi’nin Rektörü ve öğretim görevlileri ile protokolde bulunan konuklara ayrı ayrı teşekkür etti.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Polis Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar