20 Ağustos 2019 Salı
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Trafik Güvenliğine Farkındalık İçin Sosyal Medya Gif’leri ile Dikkat Çekilecek

İçişleri Bakanlığı, Trafik Haftası nedeniyle, trafik güvenliğine yönelik dikkat çekmek için özellikle çocukların ve gençlerin yoğun olarak kullandığı sosyal medya platformu Instagram’a özel Gif’ler hazırladı.


Sosyal Medya Etkin Kullanılıyor


Bakanlığımız, özellikle çocukların ve gençlerin yoğun olarak kullandığı Facebook, Instagram, Twitter gibi sosyal medya kanallarını etkin kullanıyor. Bu kapsamda, Trafik Haftası için hazırlanan özel videolar, Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın spotları, emniyet kemerinin kullanımının önemi gibi bilgileri resmi sosyal medya hesaplarından paylaşıyor. 
 
 

Trafik Güvenliğinde Farkındalık Sosyal Medya Gif’leri ile Dikkat Çekecek


Bakanlık bu haftaya özel son dönemde sosyal medya kullanıcılarının hikaye, durum paylaşırken sıklıkla kullandığı hava durumu, lokasyon, ifade gibi Gif’lerden yaralandı.  Hatalı Sürücüye Kırmızı Düdük, Hedef Yolda Sıfır Can Kaybı ve bu haftanın önemini anlatan Gif’leri Instagrama yükledi. Ayrıca bu Gif’lere Whatsapp kullanıcıları da durumlar kısmından ulaşabilecek. 


Gif’ler İlk Defa Bir Devlet Kurumu Tarafından Kullanıldı


Daha önce birçok marka çalışmalarına dikkat çekmek için bu gif’lerden yararlanırken, ilk defa bir devlet kurumu çalışmalarında bu Gif’leri kullanıyor.
 


Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Polis Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar