18 Eylül 2019 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Emniyetten Vatandaşlarla Huzur Toplantısı

Eskişehir Emniyet Müdürlüğü tarafından belirlenen mahallelerde huzur toplantıları yapılarak vatandaşlarla bir araya geldi.

İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, suçların önlenmesi ve daha güvenli bir ortamın sağlanması amaçlandığı belirtilerek şu açıklama yapıldı:

Emniyet birimleri tarafından yürütülen suç ve suçlularla mücadele çalışmalarına toplumun tüm kesimlerinin katılımı büyük önem taşımakta dolayısıyla suçtan endişe duyan her kurumun, her sivil toplum örgütünün ve her bireyin aktif olarak suç önleme faaliyetlerine destek vermesini gerekli kılmaktadır. 

Suçların önlenmesi ve daha güvenli bir ortamın oluşmasında, güvenlik hizmetinin etkinliğinin ve verimliliğinin artırılmasında, halk tarafından kabul gören güvenlik tedbirlerinin alınmasında polis-halk işbirliği ve dayanışması çok önem arz etmektedir. 
        
Temel yaklaşımımız; suçla mücadelede sadece polisiye tedbirlerin yeterli olamayacağı, bu anlamda her birey ve kuruma düşen sorumluluklar olduğu ve suçla mücadeleye bu unsurların etkin şekilde katılımının sağlanması için polis birimleri ile halk arasında karşılıklı güvenin en üst seviyeye çıkarılmasının, kamu düzeninin sağlanması, vatandaşın huzur ve güven ortamında yaşamını sürdürebilmesi için gerekli ve şart olduğudur.
        
Bu amaçlar doğrultusunda başta mahalle muhtarları olmak üzere vatandaşların da katılımı ile; 
-Çarşı Polis Merkezi Amirliği sorumluluk bölgesinde bulunan mahallelerde 25.04.2019 tarihinde,
-Odunpazarı Polis Merkezi Amirliği sorumluluk bölgesinde bulunan mahallelerde 26.04.2019 tarihinde,
-Ertuğrulgazi Polis Merkezi Amirliği sorumluluk bölgesinde bulunan mahallelerde 30.04.2019 tarihinde,
-Kurtuluş Polis Merkezi Amirliği sorumluluk bölgesinde bulunan mahallelerde 02.05.2019 tarihinde,
-YŞAGO Polis Merkezi Amirliği sorumluluk bölgesinde bulunan mahallelerde 03.05.2019 tarihinde,
        
Huzur Toplantısı yapılmış olup toplantılarda;
     
İlçe Emniyet Müdürlükleri, Asayiş, Toplum Destekli Polislik, Çocuk, Trafik Denetleme, Muhabere Elektronik Şube Müdürlükleri, Polis Merkez Amirliği görevlileri ile Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Odunpazarı Belediye Başkanlığı, Tepebaşı Belediye Başkanlığı, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, İl Göç İdaresi Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Osmangazi Elektrik Dağıtım A.Ş. temsilcileri hazır bulunmuşlardır. 
Toplantılarda vatandaşlarımız tarafından iletilen; parklarda ve sokaklardaki ışıklandırmaların yetersizliği, trafik sorunları, çevreye rahatsızlık veren başıboş hayvanlar vb. öncelikli sorunlar tespit edilerek çözümleri konusunda kurumsal ve kurumlar arası işbirliği çerçevesinde çalışmalara başlanılmıştır. 

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Polis Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar