18 Eylül 2019 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Huzur Uygulamaları ve Güvenlik Önlemleri Sonuç Verdi

Hırsızlık, Kapkaç, Otodan Hırsızlık Gibi Mal Varlığına Karşı İşlenen Suçlarda Büyük Düşüş Yaşandı
 
Hırsızlık, yankesicilik, oto hırsızlığı, yağma, kapkaç gibi mal varlığına karşı işlenen tüm suçlarda bu yılın ilk 4 ayında yaklaşık % 11'lik bir düşüş yaşandı. Mal varlığına karşı işlenen suçların aydınlatılma oranı 2019'un ilk 4 ayında bir önceki yıla göre yaklaşık % 3 artarken bu suç türlerinin %48’i aydınlatıldı.
 
Şehirlerde çarşı ve mahalle bekçilerinin göreve başlaması, sokakta polisin ve jandarmanın görünürlüğünün artması, Sahil Güvenlik Komutanlığı’nın kıyı kesimlerinde denetimini artırması ve ülke genelinde uygulanan eş zamanlı Güven - Huzur uygulamaları mal varlığına karşı işlenen tüm suçları ciddi oranda azalttı.
 
Oto Hırsızlığı % 41.5, Kapkaç % 21,4 Azaldı
Bu yılın ilk 4 ayında oto hırsızlığı geçen yılın aynı dönemine göre % 41.5 azalırken,  otodan hırsızlık yaklaşık % 32 azaldı. Şehirlerde alınan güvenlik önlemleri bu yılın ilk 4 ayında kapkaç olaylarını geçen yılın aynı dönemine göre % 21,4, iş yerinden hırsızlık olaylarını ise yaklaşık % 14 azalttı.
 
Ülke Genelinde Evden Hırsızlıkta % 19 Azalma
Güvenlik önlemleri, evden hırsızlık olaylarını da azalttı. Bu yılın ilk 4 ayında ülke genelinde hırsızlık olayları geçen yılın aynı dönemine göre % 19 azalırken;
  • Ankara'da % 60,
  • İzmir'de % 36,
  • İstanbul'da ise yaklaşık % 37 azalma yaşandı.
 


Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Polis Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar