24 Ocak 2020 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü Yeni Hizmet Binası Açılışı

Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü yeni hizmet binasının açılışı törenle yapıldı.
16.01.2017 tarihinde, Diyarbakır ili Sur ilçesinde terör örgütü mensuplarınca düzenlenen hain saldırıda şehit düşen polis memuru Ali Sevim’in adının verildiği Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü hizmet binasının açılışına; Vali Özdemir Çakacak, İl Emniyet Müdürü Engin Dinç, Odunpazarı Kaymakamı Turgay Hakan Bilgin, İl Müftüsü Bekir Gerek, şehidin eşi Demet ve oğlu Eyüphan Sevim, annesi Fatma ve babası Eyüp Sevim, yakınları ile İl Emniyet Müdür Yardımcıları katıldı. 

Türk Polis Teşkilatı’nın, hakka, hukuka, vicdana ve ahlaka uygun şekilde görev yaptığını dile getiren Vali Çakacak, tören esnasında yaptığı konuşmada,  “Ülkemizin gelişmesi, kalkınması ve daha parlak yarınlara ulaşabilmesi için, ülkemizdeki huzur ve güven ortamının sürekliliği büyük önem taşıyor. İşte bu noktada başta emniyet teşkilatımız olmak üzere tüm güvenlik birimlerimize büyük görevler düşmektedir.” dedi.

Türk Polis Teşkilatının 174 yıllık bilgi ve deneyimiyle büyük başarılara imza attığını bildiren Vali Çakacak, konuşmasına şu şekilde devam etti.

“Polis Teşkilatımız, 174 yıllık bilgi ve deneyimiyle, kamu düzeninin korunması, asayişin sağlanması, suçu önleyici tedbirlerin alınması, faillerin adalete teslim edilmesi gibi görevlerinde büyük başarılara imza atmaktadır. Polis Teşkilatımız, toplumsal olaylarda sağduyusunu muhafaza edip, halkımızla bütünleşerek devlet-millet birlikteliğinin en güzel örneklerini sergilemektedir.”

Şehit ailelerinin vatana ve millete emanet olduğuna dikkat çeken Vali Çakacak, konuşmasını, “Böyle bir yerleşkeye şehidimizin isminin verilmesi dolayısıyla Emniyet Müdürümüze, personelimize huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Burada şehidimizin eşi var. Şehidimizin eşi bizim kardeşimizdir, anne-babası burada onlar da bizim ailemizdir. Evladı Eyüphan burada, 3 yaşına bastı. Bizim evladımızdır, onun bize emanetidir. Biz de bu emanete en güzel şekilde sahip çıkacağız. Devlet olarak ve millet olarak sahip çıkacağız. Biz 82 milyon olarak bir ve beraber olduğumuz müddetçe, hiç kimse bu milletin başını eğemez. Onun için birliğimiz, beraberliğimiz ve kardeşliğimiz her şeyin üzerindedir.  Şehidimiz Ali Sevim’in adını yaşatacak Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü binasının hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyor, ilimizde sağlanan huzur ve güven ortamının devamı için gece gündüz demeden çalışan emniyet personelimize kolaylıklar diliyorum.” ifadeleriyle bitirdi.

Şehit Polis Memuru Ali Sevim’in bu vatan için yaptıklarının örnek olmasını dileyen İl Emniyet Müdürü Engin Dinç ise yaptığı konuşmada, “Biliyoruz ki şehitler diridir. Sevgili Ali kardeşim 6 aylıkken bize emanet ettiği Eyüphan 3 yaşına girdi. O, Türk Polisine senin emanetindir. Herkese nasip olmayan bu şerefli şehitlik makamına ulaştığın için ailen, eşin, çocuğun ve bizler seninle gurur duyuyoruz. Bu vesileyle; başta şehidimiz Ali Sevim olmak üzere, ebediyete intikal etmiş tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine sabır, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Şehit Polis Memuru Ali Sevim Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü yerleşkemizin teşkilatımıza hayırlı olmasını diliyorum.” diye konuştu.

Polis Memuru Ali Sevim’le gurur ve onur duyduğunu ifade eden şehidin eşi Demet Sevim de program esnasında duygularını dile getirerek şunları söyledi:

“Bende burada sizlere vatanı, bayrağı, milleti ve bizler için canını feda eden bir yiğidin eşi olarak, eşimin çalıştığı Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’ne isminin verilmesinden dolayı duyduğum mutluluğu paylaşmak istiyorum. ‘Allah yolunda öldürülenlere ölüler demeyiniz; bilakis onlar diridirler. Lakin siz anlayamazsınız.’ Bu ayete inanarak Ali’min hep bizimle olduğuna inanıyorum. Ben Ali’mi çok özledim. Ama adının geçtiği her yerde, her şeyde onun yaşadığına bir kere daha inanıyorum. Emeği geçen herkese sonsuz şükranlarımı ve teşekkürlerimi sunuyorum.”  

Konuşmalardan sonra Vali Çakacak ve beraberindekiler açılış kurdelesini keserek, Şehit Polis Memuru Ali Sevim Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’nü hizmete sundu. Ardından yeni binanın içerisini gezen Vali Çakacak, Şehit Polis Memuru Ali Sevim adına düzenlenen anı köşesini inceledi.

Vali Çakacak, en son olarak Köpek Eğitim Merkezi’ni inceleyerek yetkililerden yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. 

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Polis Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar