21 Ocak 2020 Salı
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

İçişleri Bakan Yardımcısı İnce ve Vali Çakacak, Trafik Denetimi Yaptı

İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce ve Vali Özdemir Çakacak, Kurban Bayramı öncesi Eskişehir- Ankara karayolu üzerindeki trafik denetimlerine katıldı.

Eskişehir-Ankara karayolu üzerindeki polis kontrol noktasında yapılan denetimlere katılan Bakan Yardımcısı İnce ve Vali Çakacak, sürücülere çeşitli uyarılarda bulundu.

Yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan Bakan Yardımcısı İnce, İçişleri Bakanlığının aldığı tedbirlerle ülkemizin önemli bir sorunu olan trafik terörüne karşı çok büyük başarılar elde ettiklerini söyledi.

İçişleri Bakan Yardımcısı İnce, bayram süresince 64 bin trafik ekibiyle 116 bin personelin sahada olacağını ifade ederek, “Kaza kara noktaları çok önemsiyoruz, buralara ağırlık veriyoruz. Havadan helikopter ve drone ile denetimlerimiz olacak. Bu denetimlere başladık. Otobüs denetimlerini önemsiyoruz, otobüs kazalarını sıfıra indirmek istiyoruz.” dedi.

Kurban Bayramı nedeniyle alınan trafik tedbirlerini yerinde incelemek için Eskişehir'e gelen Bakan Yardımcısı İnce, Eskişehir-Ankara karayolu Organize Sanayi Bölgesi girişindeki uygulama noktasında Vali Özdemir Çakacak, Eskişehir Milletvekili Harun Karacan, Tepebaşı Kaymakamı Erdinç Yılmaz, Odunpazarı Kaymakamı Turgay Hakan Bilge, İl Emniyet Müdürü Engin Dinç ve İl Jandarma Komutanı Albay İlhan Şen tarafından karşılandı.

Bakan Yardımcısı İnce, polis memurlarıyla sohbet ederek bayramlarını kutladı.

Daha sonra basım mensuplarına açıklamalarda bulunan Bakan Yardımcısı İnce,  üst düzey algıyı oluşturarak en az kazaların yaşandığı, ölümlü kazaların hiç olmadığı bir dönem olmasını istediklerini belirtti. Bakan Yardımcısı İnce, “Almış olduğumuz tedbirlerde bu anlamda geçen yıla göre güzel sonuçlar veriyor. Bu anlamda Eskişehir de örnek illerden bir tanesi. Her bayram bir uygulama yaparak bu algıyı oluşturmak istiyoruz. Bu bayramda 'hayatı korumak için kemerin ses getirsin' kampanyasını başlattık. Bu bayramın hediyesi kemerin sesi diyoruz. Bu anlamda çocuklarımız kemer takarken çektikleri fotoğraf ve videoları belirtiğimiz adreslere gönderirseler, onlara daha önceki bayramlarda verdiğimiz gibi çeşitli hediyeler vereceğiz. Onları sevindireceğiz.” şeklinde konuştu.

Vatandaşların bayramını huzur ve güven içerisinde geçirmelerini sağlamak adına gerekli güvenlik tedbirlerini aldıklarını bildiren Vali Çakacak ise yaptığı açıklamada, “Bizim amacımız bayramın başlamasından bitimine kadar olan sürede vatandaşlarımızın rahat ve huzurlu bir bayram geçirmesini sağlamaktır. Güvenlik güçlerimiz 24 saat her zaman vatandaşımızın hizmetindedir.” diye konuştu.

Araç sürücülerine ve diğer yolculara emniyet kemeri takmaları tavsiyesinde bulunan İçişleri Bakan Yardımcısı İnce ve Vali Çakacak, açıklamaların ardından uygulama noktasına gelen araç sürücüleriyle sohbet ederek bayramlarını kutladı. Araçlardaki çocuklara hediyeler veren Bakan Yardımcısı İnce ve Vali Çakacak, emniyet kemeri projesini hakkında bilgiler verdi.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Polis Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar