10 Temmuz 2020 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

KALİFORNİYA VALİSİ, TERÖRİST SASUNYAN`IN ŞARTLI TAHLİYESİNİ REDDETTİ

KALİFORNİYA VALİSİ, TERÖRİST SASUNYAN`IN ŞARTLI TAHLİYESİNİ REDDETTİ
  • 28 Mayıs 2020 Perşembe
  • 4932 kez okundu

1982 yılında Los Angeles Başkonsolosu Kemal Arıkan'ı katleden Ermeni kökenli terörist Hampig Sasunyan'ın şartlı tahliyesi, Kaliforniya Valisi tarafından reddedildi. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül süreç içerisinde ABD’li mevkidaşlarına üç mektup göndererek, teröristin tahliyesinin reddedilmesi talebinde bulunmuştu.

Los Angeles Başkonsolosu Kemal Arıkan, 28 Ocak 1982’de Ermeni Soykırımı için Adalet Komandoları(JCAG) adlı terör örgütü üyesi Hampig Sasunyan tarafından şehit edilmişti. Olaydan sonra yakalanan terörist, ABD’de afsız ömür boyu hapis cezasına çaptırılmıştı.

Ancak, Arıkan'ı katleden terörist Sasunyan'ın 27 Aralık 2019'da yapılan duruşmasında şartlı tahliye talebi kabul edildi. Söz konusu kararın uygulanması için de Kaliforniya Eyalet Valisi’nin onayı gerekiyordu.

ADALET BAKANI GÜL’DEN ÜÇ MEKTUP

Adalet Bakanlığı, teröristin tahliye talebinin reddedilmesi için Dışişleri Bakanlığı aracılığıyla girişimlerde bulundu. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, süreç içerisinde ABD’li mevkidaşlarına üç mektup gönderdi. Gül, son olarak ABD’nin mevcut Adalet Bakanı William Barr’a mektup göndererek, teröristin tahliyesinin reddedilmesi talebini vurgulamıştı.

Türkiye’nin kararın uygulanmaması yönündeki beklentisi ABD makamlarınca dikkate alındı ve teröristin tahliyesine izin verilmedi. Talebi görüşen Kaliforniya Valiliği, 26 Mayıs 2020 tarihinde tahliye kararını uygun bulmayarak reddetti.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Polis Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Kır Düğünü

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.