16 Temmuz 2019 Salı
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Yabancı Diller Yüksekokulundan "Poster Sharing Day" sergisi

“Poster Sharing Day” sergisi 7 Ekim Çarşamba günü Yabancı Diller Yüksekokulumuzda gerçekleştirildi. Dört farklı dilde eğitim veren hazırlık programlarından İngilizce, Almanca, Fransızca ve Rusça sınıflarından gönüllü öğrencilerin tasarladıkları poster sergisine ilgi büyüktü. Öğrencilerde farkındalık oluşturması amacıyla düzenlenen program çerçevesinde, öğrenciler hazırlık eğitimi aldığı dillerin konuşulduğu ülkeleri, danışman hocaları aracılığıyla araştırıp öğretmen ve öğrenci arkadaşlarını bilgilendiren poster tasarımlarını sergilediler.

Öğrencilerin ve öğretmenlerin yoğun ilgi gösterdiği etkinliğin açılış konuşmasını yapan Yabancı Diller Yüksekokulumuz Müdürü Prof. Dr. Belgin Aydın, “İki hafta gibi kısa bir sürede, gördüğüm kadarıyla detaylı bilgi toplanıp 25 ülke hakkında bizlere çok ilginç bilgiler sunuldu. Sergiye katkıda bulunan 70 öğrencimize de teşekkür ediyorum.” dedi.

Ders dışı etkinliklere çok fazla yer verdiklerini vurgulayan Aydın, “Bildiğiniz gibi dört dilde hazırlık eğitimi veriyoruz; İngilizce, Almanca, Rusça ve Fransızca. Hazırlık öğrencilerimizden tamamen gönüllülük esaslı, öğrendikleri dillerin konuşulduğu ülkeler hakkında posterler hazırlamalarını istedik. 70’e yakın öğrencimiz de bu etkinliğe gönüllü olarak katıldı.” sözlerini dile getirdi.

25 farklı ülkeyi gruplar hâlinde anlatan 70 öğrenciye sertifikalarının takdim edilmesinin ardından sergi sona erdi.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar