21 Mayıs 2019 Salı
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

“Üniversitemizde olumlu anlamda farklı bir değişim süreci başladı”

“Üniversitemizde olumlu anlamda farklı bir değişim süreci başladı”
  • 14 Kasım 2018 Çarşamba
  • 1555 kez okundu

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, Eskişehir Yerel Basını ile buluştu
  
 
Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, Eskişehir’de bulunan ulusal basın ve yerel gazete temsilcileriyle bir araya geldi.  Anadolu Üniversitesi Akademik Kulüp’te 13 Kasım Salı günü düzenlenen toplantıya Rektörümüz Prof. Dr. Çomaklı’nın yanı sıra İletişim Bilimleri Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Erhan Eroğlu, Basın ve Yayın Bölüm Başkanı Prof. Dr. Erkan Yüksel ve Eskişehir yerel basın mensupları katıldı.

“Her sektörde öğrencilerin o tozu yutmasını istiyorum”

Yerel basının sorunlarını geçmişten gelen tecrübelerinden dolayı bildiğine dikkat çeken Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı sözlerine şöyle devam etti: “Burada çok güzel şeyler yapacağız, birlikte çok güzel işler çıkaracağız. Sizler de bize yardımcı olabilirsiniz. Burada yerel basın sektörüne, alana, çalışmalarınıza bizim yapacağımız bir şey varsa hazırız. Yerel basının katkısı bize çok olacaktır. Yerel basın en cesur kesimimiz, yeri geldiğinde gündemi değiştirir. Burada bir çalışma yapmayı planlıyoruz. Ben her sektörde öğrencilerin o tozu yutmasını istiyorum. Öğrencilerimiz iş disiplini nasıl olur bunu görsünler. Biz bu noktada yerel basından da yararlanmak istiyoruz. Çünkü bir öğrencimiz yereli görmeden ulusala çıktığında bir daha tekrar tekrar birçok aşamadan geçmesi gerekiyor. Bu çırak eğitim merkezi gibi olacak. Biz sizin tecrübelerinizi bu öğrencilerimize aktarmayı planlıyoruz. Öğrencilerimiz ailelerin bizlere teslim ettiği melekler. Bizim bu öğrencilere kendi sektörlerinde çıraklıklarını yaptırmamız lazım. Öğrencilerimizin sizlerden bir şeyler öğrenmesi ve tecrübelerinizden faydalanmaları gerekiyor.”

“Üniversitemizde olumlu anlamda farklı bir değişim süreci başladı”

İletişim Bilimleri Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Erhan Eroğlu toplantıda, “Bu sene Üniversitemizin 60’ıncı yılını kutluyoruz. Üniversitemizde olumlu anlamda farklı bir değişim süreci başladı. Yılların deneyim, tecrübesi ve ilk günkü heyecanıyla bizim üniversitemiz hem üretmeye hem de ülkemizin bilimsel, sanatsal, kültürel ihtiyaçlarını karşılamaya dönük katkılar sağlamaya devam ediyoruz. Bizim daha iyi bir üniversite olabilmek noktasında, üniversiteyi şehre taşımak noktasında medyaya ihtiyacımız var. Toplantıyı da bu amaçla düzenledik. Bu toplantıya koordinasyon toplantısı demek yerine ortak akıl arama toplantısı demek daha doğru olacaktır. Bizim size ihtiyacımız var. Böylece daha iyi noktaya gelmek ve Eskişehir’deki yerel basını daha iyi noktaya taşımak için bu toplantıyı düzenlemiş bulunuyoruz. Birlikte konferanslar, çalıştaylar düzenleyebiliriz.” şeklinde konuştu.


 Koordinasyon toplantısı, soru-cevap bölümünün ardından sona erdi.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar