23 Ağustos 2019 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

VEX IQ OFF SEASON TURNUVASI’ ÖZEL ÇAĞDAŞ OKULLARINDA DÜZENLENDİ

VEX IQ OFF SEASON TURNUVASI’ ÖZEL ÇAĞDAŞ OKULLARINDA DÜZENLENDİ
  • 11 Şubat 2019 Pazartesi
  • 2281 kez okundu

‘Son dünya finalinde “Dünya’nın en büyük robot yarışması” olarak Guinnes Rekorlar kitabına giren VEX Robotics yarışmaları 2017’den bu yana ülkemizde düzenlenmektedir. Geçtiğimiz yıl ülkemizde düzenlenen VEX IQ Off Season robotik turnuvalarında Çağdaş Okulları Türkiye şampiyonluğu başta olmak üzere, 2.lik ve 3.lükler elde ederek ulusal katılımlı bu büyük organizasyona bu yıl ev sahipliği yapmaktadır.

Özel Çağdaş Okulları ve Eğitimde İnovasyon Derneği iş birliği ile 9 Şubat 2019 Cumartesi günü düzenlenen robotik turnuvası Bozüyük ve Soma ilçesiyle birlikte, Bilecik, Balıkesir, İstanbul, Eskişehir, Konya, Sakarya, Denizli, Samsun ve Manisa illerinden 35 takım, 200’den fazla öğrencinin katılımıyla gerçekleşti.

Açılış konuşmasını Okul Müdürü Berrin Kalyoncuoğlu’nun yaptığı robotik turnuvası Eskişehir Tepebaşı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Müdür Vekili Ömer Karaca ve ESBAV Yönetim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Yavuz Tuna’nın katılımı ile başladı.
Takımlar turnuvada tasarladıkları robotlarla ve robotları için hazırladıkları kodlarla farklı kategorilerde yarıştılar. Ayrıca takımlar robotlarını, hazırladıkları mühendislik defterleri ile sunum yaparak jüri üyelerine tanıttılar. 35 takımı oluşturan tüm öğrencilerin heyecanlı yarışmalarının ardından Dostluk Mücadelesi Ödülü, Robot Becerileri Ödülü, Tasarım Ödülü, Yapı Ödülü, Jüri Özel Ödülü ve Enerji Ödülü kategorilerinin yer aldığı ödül törenine geçildi. Turnuvaya katılan takımlara sertifikaları ve madalyaları verildi.

Turnuvaya hazırlık sürecinde ekip olarak hareket eden, sahada mücadele eden arkadaşlarını izlerken heyecanları davranışlarına yansıyan, turnuvada Yapı Ödülü alarak başarılarıyla Eskişehir ve Çağdaş Okullarını gururlandıran kıymetli öğrencilerimizi ve turnuvada emeği geçen Özel Çağdaş Okulları Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri Esen Uluhan, Şenay Keservuran ve Mustafa Kemal Taştekin’i Eskişehir’e böyle bir etkinlik kazandırdıkları için tebrik ediyoruz.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar