17 Haziran 2019 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

“Eskişehir Değerleriyle Buluşuyor” Projesi

Eskişehir Valiliği tarafından hazırlanan “Eskişehir Değerleriyle Buluşuyor” projesi kapsamımda, Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, öğrencilerle bir araya gelerek bilgi ve birikimlerini paylaştı.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programa; Vali Özdemir Çakacak, Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, ESOGÜ Rektörü Prof. Dr. Kemal Şenocak, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, Eskişehir Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tuncay Döğereoğlu ve öğrenciler katıldı.

Eskişehir doğumlu olup veya Eskişehir’ de okumuş, sanat, spor, bürokrasi, sağlık, adalet, iş dünyası gibi sektörlerde önemli görevlerde bulunan kişileri milli eğitime bağlı okullar, üniversiteler ve kredi yurtlar kurumu vasıtasıyla öğrencilerle buluşturmak amacıyla hazırlanan projenin öneminden bahseden Vali Çakacak, proje ile Eskişehir’in değerlerini öğrencilerle buluşturarak rol model olmalarını sağlamak istediklerini söyledi.

Vali Çakacak, “Bizler, Türk Milleti olarak genç nüfusumuzu büyük bir zenginlik olarak görüyor, geleceğe güvenle bakıyoruz. Gençlerimizin geleceğe donanımlı bir şekilde hazırlanmaları adına yapılan çalışmalara büyük önem veriyoruz.” dedi.

Savunma sanayii alanında yapılan çalışmaları aktaran Başkan Demir ise, yaptığı söyleşi esnasında öğrencilerin merak ettiği konulara değindi. Ortaokul ve lise yıllarını Eskişehir’de geçirdiğini söyleyen Başkan Demir, “Bir şey insan yapısı ise biz daha iyisini yaparız” sloganını kendine her zaman şiar edindiğini ifade etti. Geleceğe daha sağlam adımlarla yürümek için savunma sanayinin öneminden bahseden Başkan Demir, yaptığı konuşmada öğrencilerle hayat tecrübelerini paylaştı.

Programın sonunda ESOGÜ Rektörü Şenocak, günün anısına Başkan Demir’e plaket ve çiçek takdiminde bulundu.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar