28 Mayıs 2020 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

AÖF’den “Efendiler Devrinden Kurumlar Devrine Geçişte Devlet ve Toplum” konulu konferans

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (AÖF) tarafından düzenlenen Tarih programları çerçevesinde “Efendiler Devrinden Kurumlar Devrine Geçişte Devlet ve Toplum” adlı konferans, 14 Mart Perşembe günü Açıköğretim Fakültesi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İlhami Yurdakul’un konuşmacı olarak yer aldığı konferansa çok sayıda öğrenci katıldı.

Konferans boyunca modern devlet ve bürokrasi kavramları hakkında bilgilendirmelerde bulunan Prof. Dr. Yurdakul, geleneksel sistemde kullanılan bazı imtiyazların “bürokratik oligarşi” adı altında modern devlet yapısında yeniden kullandığının altını çizdi. Prof. Dr. Yurdakul, “Bu olumsuzluk bizim eğitim sistemimizde donanımlı insanlar yetiştirmemize engel değil. Daha büyük bir ciddiyetle eğitim kalitesine yönelmemiz ve daha büyük bir ciddiyetle sınavları adil, eşit, standart ve sonuçları ön görülebilir haline getirmemiz icap eder. Çünkü bürokrasi ve devlet devamlılık arz eder. O devamlılıkta da ortaya çıkan problemleri yeni yöntemlerle çözmemiz gerekir.” dedi.

Konferans, Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ayla Efe’nin, konuk Prof. Dr. İlhami Yurdakul’a teşekkür belgesi takdim etmesiyle sona erdi. Konferansın tamamına Anadolu Üniversitesi’nin öğrenci ve öğretim elemanlarını web üzerinde buluşturan Webinar hizmetinden ulaşılabilir.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketi

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Eskişehir Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.