17 Haziran 2019 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

ARİNKOM TTO 6. yaşını kutladı

Anadolu Üniversitesi Ar-Ge ve İnovasyon Koordinasyon Merkezi Teknoloji Transfer Ofisi (ARİNKOM TTO), kuruluşunun 6’ncı yılını Rektörümüz Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı’nın katıldığı etkinlikle kutladı. ARİNKOM TTO’nun ev sahipliğinde gerçekleştirilen etkinliğe Rektör Yardımcısı ve ARİNKOM TTO Proje Yürütücüsü Prof. Dr. Ali Savaş Koparal ile ARİNKOM TTO yöneticileri ve personeli de katıldı.

Rektör Çomaklı: "Birimleri üniversitelerin öncüleri olarak görüyorum"

Etkinliğin açılışında konuşan Rektörümüz Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, üniversite birimlerinin öncü bir niteliğe sahip olduğunu vurgulayarak, “Birimleri, var oldukları üniversitelerin öncüleri olarak görüyorum. Bu tür birimler sahip oldukları hareketlilikle değer kazanırlar. Çalışmaları sürekli takip ettiğimiz için işin önemini biliyoruz.” dedi. Araştırma birimlerinin devlet politikalarına yönelik öneminden de bahseden Rektörümüz Prof. Dr. Çomaklı, bu tarz birimlerde yürütülen çalışmaların millî politikalara da yön verdiğini de belirtti.

Rektör Yardımcısı Koparal: "Önemli çalışmalara vesile olduk"

Rektör Yarımcısı ve ARİNKOM TTO Proje Yürütücüsü Prof. Dr. Ali Savaş Koparal ise, ekip olarak çok verimli ve önemli çalışmalar gerçekleştirdiklerine değinerek şunları söyledi: “Üniversitede girişimcilik, üniversite-sektör iş birliği, proje yürütücülüğü, fikri mülkiyetler gibi konularda önemli çalışmalara vesile olduk. Birçok konuda patentimiz ve marka tescilimiz mevcut. Bunların hepsi aslında daha iyi şeyler yapabileceğimiz göstergesi olarak algılanmalı. Bundan sonrası için de daha çok çalışarak başarılarımızın devamlılığını diliyorum.”

ARİNKOM TTO Yöneticisi Mehmet Hakan Dağ ise görüşlerini şu şekilde dile getirdi: “ARİNKOM TTO olarak 13 Mart 2013’te yola çıktık ve kuruluşumuzdan beri birlikte olduğumuz arkadaşlarımızla beraber 87 proje gerçekleştirdik. Projelerimizin yanında yine 50’ye yakın patentimiz oldu. Ayrıca bugün, 30’a yakın start-up dediğimiz şirketler de bizim desteklerimizle faaliyetlerini sürdürüyor. İnşallah ilerleyen dönemlerde bu tarz şirketlerin sayılarını arttırmayı hedefliyoruz.”

Konuşmaların ardından Rektörümüz Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ali Savaş Koparal ve ARİNKOM TTO personeli ile kuruluş yılı etkinliği için hazırlanan pastayı keserek çalışanlar ile sohbet etti.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar