28 Mayıs 2020 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Anadolu Üniversitesi Senatosu 23 Nisan özel gündemiyle toplandı

Anadolu Üniversitesi Senatosu 23 Nisan özel gündemiyle toplandı
  • 24 Nisan 2019 Çarşamba
  • 4495 kez okundu

Anadolu Üniversitesi Kreş ve Gündüz Bakımevinden çeşitli yaş gruplarından minik öğrenciler, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı Rektör Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı ile birlikte kutladı. Öğrencileri Rektörlük binası önünde karşılayan Prof. Dr. Çomaklı, onlara balon ve Türk Bayrakları hediye etti. 23 Nisan coşkusunu doyasıya yaşayan öğrenciler şarkılar söyledi, hazırladıkları şiirleri Rektör Çomaklı’ya okudu. Miniklerle tek tek ilgilenen Prof. Dr. Çomaklı, onlarla hatıra fotoğrafı çektirdi. Kutlama etkinlikleri, Anadolu Üniversitesi Senato Odasında  devam etti.

Senato özel gündemle toplandı

Anadolu Üniversitesi Senatosu 23 Nisan özel gündemiyle toplandı. Bu seferki toplantı diğerlerinden farklıydı. Masalarda senatörler yerine, yarının senatörleri minik öğrenciler oturdu. Toplantıya Rektör yerine öğrenciler başkanlık etti. Masalarda evraklar yerine balonlar ve Türk Bayrakları vardı. Gündem ise 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramıydı. Minik öğrenciler, anne babalarına seslendi: “Sizleri çok seviyoruz”. 

Toplantıda renkli anlar da yaşandı. Önlerindeki mikrofonu açan öğrenciler, kreşte öğrendikleri şiirleri ve şarkıları söylediler. Zaman zaman sözleri unutan miniklere öğretmenleri yardım etti. Hep birlikte şarkılar söylediler..

Rektör Çomaklı: “Devletimizi sizlere emanet edeceğiz”

Kürsüden miniklere seslenen Rektör Çomaklı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın Mustafa Kemal Atatürk’ün armağan ettiği önemli bir gün olduğunu belirtti. Prof. Dr. Çomaklı şunları söyledi: “Bizler geleceğin büyükleri olarak sizlere güveniyoruz ve devletimizi sizlere emanet edeceğiz. Miniklerimizi yetiştiren değerli öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Bu koltuklara bugün temsilen miniklerimizi oturttuk. Umarım gelecekte hepsi bu noktalara gelirler. Bugün buraya 23 Nisan’ı kutlamaya gelen bütün öğrencilerimiz bizlerin melekleri. Meleklerimizin ilerde bu noktalara gelebilmesi için öğretmenlerimize çok büyük bir iş düşmekte. Öğretmenlerimiz nasıl yol gösterirse öğrencilerimizde o yolu takip ederler. Kendi öğretmenim Naime Ercan hocama da buradan emeklerinden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. Bütün hocalarımızın yeri ayrı. Hepsine buradan şükran ve minnetlerimi sunuyorum.  Bu etkinlik için teşekkür ediyorum ve tüm miniklerimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum.”

Minik Senatörlerden Rektör Çomaklı’ya hediye

Rektörümüz Prof. Dr. Çomaklı minik öğrencilerle yakından ilgilendi. Onlara çeşitli hediyeler verdi. Minik öğrenciler tarafından yapılan bir tabloyu Kreş ve Gündüz Bakımevi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Aslı Yıldırım Polat, Rektörümüz Prof. Dr. Çomaklı’ya hediye etti.

 

 

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketi

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Eskişehir Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.