8 Aralık 2021 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

1’NCİ ORTAOKULLAR ARASI ROBOTİK KODLAMA YARIŞMASI YAPILDI

Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Eskişehir Yeni Ufuklar Derneği işbirliği ile “İstanbul’un Fethi” Temalı  ‘‘1.Ortaokullar Arası Robotik Kodlama Yarışması’’ gerçekleştirildi.
             
26 okul 46 ekip 109 yarışmacının yarıştığı yarışmada, birincilik ve ikincilik ödüllerini İki Eylül Ortaokulu aldı. Üçüncülüğü Gaffar Okan Ortaokulu aldı.     1’nci olan okula  3D Yazıcı, 2’nci olan okula drone, 3’ncü olan okula mbot, hediye edildi. Derece alan her öğrenciye altın, öğretmenlerine saat, tüm katılımcılara madalya, sertifika, kitap ve kupalar hediye edildi

Program açılış konuşması Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürü Hakan CIRIT tarafından yapıldı. Teknolojide millileşmenin öneminden bahseden İl Milli Eğitim Müdürü Hakan CIRIT bu tür organizasyonların desteklenmesi gereksiniminden bahsederek; programda emeği geçen herkese teşekkür ederek sözlerini tamamladı. Açılış konuşmasında söz alan Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü aynı zamanda Eskişehir Yeni Ufuklar Derneği Başkanı Osman ANIL; “Eğitimciler olarak kurmuş oldukları Eskişehir Yeni ufuklar Derneği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile düzenlemiş oldukları yarışmanın Eskişehir’de bir ilk olduğunu, okul müdürlüğü döneminde 15 yıl önce bu salonda robot çalışmalarına başladıklarını ve yine bu salonda yarışmamızda devam ediyoruz bu bizim için çok manidardır” dedi. Bu yarışma önümüzdeki yıllarda daha da genişletilerek devam edecektir, diyerek sözlerini tamamladı.

Program sonu ödül töreni ise Odunpazarı Kaymakamı Turgay Hakan BİLGİN ‘in yarışmacılara ödüllerin verilmesiyle son buldu.

Yarışma süresince Dünya ve Türkiye’de derece almış robotlar ve okullarımızın teknoloji çalışmaları Turgut Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bahçesinde sergilendi. 
                

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar