18 Ağustos 2019 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Proje Fuarı ve Yarışmasında Genç Mühendisler Projelerini Sergiledi

Proje Fuarı ve Yarışmasında Genç Mühendisler Projelerini Sergiledi
  • 16 Mayıs 2019 Perşembe
  • 1845 kez okundu

Eskişehir Teknik Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi öğrencilerinin katkıları, Eskişehir Sanayi Odası ve ARİNKOM Teknik Transfer Ofisi işbirliğiyle bu yıl 12’ncisi düzenlenen “Proje Fuarı ve Yarışması 2019” ödül ve sertifika töreni gerçekleştirildi.

Programa; Vali Özdemir Çakacak, ESTÜ Rektörü Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu, ESO Başkanı Celalettin Kesikbaş, ESTÜ Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Süleyman Kaykatoğlu, akademisyenler, öğrenciler ve davetliler katıldı.

Program ilk olarak Vali Çakacak, Rektör Döğeroğlu ve ESO Başkanı Kesikbaş’ın fuayene alanında sergilenen projeleri gezmesiyle başladı. Daha sonra Eskişehir Sanayi Odası’nın ev sahipliğinde düzenlenen etkinlikte konuşan Vali Çakacak, Eskişehir Teknik Üniversitesi, Eskişehir Sanayi Odası ve ARİNKOM Teknoloji Transfer Ofisi’nin işbirliği, Mühendislik Fakültesi son sınıf öğrencilerinin katkıları ile bu yıl 12. düzenlenen ‘Proje Fuarı ve Yarışması 2019’ etkinliğinde gençlerle birlikte olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

“Türkiye Cumhuriyeti olarak gençlerimizi en değerli varlığımız olarak görüyoruz.” diyen Vali Çakacak, konuşmasının devamında şunları söyledi:

“Biz, uluslararası alanda güçlü bir ülke konumuna geleceksek, bunu gençlerimizin ürettiği önemli projeler sayesinde başaracağız.  İyisiyle, kötüsüyle üniversite hayatınızda artık sona yaklaştınız, mezun olup gideceksiniz. Fakat hayat mücadelesi sizin için artık bundan sonra başlıyor. Şimdiye kadar öğrencilik hayatınızda öğrendikleriniz bundan sonra sizin en büyük sermayeniz olacaktır. Çünkü mezuniyet sonrası yepyeni bir hayat sizi bekliyor olacak. Mezuniyetiniz ile gerçek hayatla resmen tanışmış olacaksınız.

Bundan sonraki meslek hayatınızda belki çok zorluklarla karşılaşacaksınız. Ama sahip olduğunuz kendinize güven, hırs, azim asla ve asla pes etmeme duygusu sizleri başarıya ulaştıracaktır. Azimle, inanç ve kararlılıkla hedeflerinize yürümek için hep cesaretli olun.  Belirlediğiniz hedeflere ulaşmanız için ilk önce kendinize inanmanız gerekiyor. Zor işlerle uğraşacak, zor projelerin yönetimini üstleneceksiniz. Ama zorlukların üstüne giderek çözerseniz artık sizin için zor bir şey yoktur. Hayatın zorluklarıyla da karşılaşacaksınız ama siz hiçbir zaman doğruluktan, adaletten, iyi ve güzel olandan ayrılmayın.  Birbirinden değerli projeler için emek harcayarak Proje Fuarı ve Yarışmasına katılan ve ödül alan gençlerimizi tek tek tebrik ediyor, bundan sonraki hayatınızda başarılar diliyorum.”

Eskişehir’in sanayi açısından gözde bir şehir olduğunu bildiren ESTÜ Rektörü Prof. Dr. Döğeroğlu ise yaptığı konuşmada, Proje Fuarı ve Yarışmasına 360 öğrencinin 130 projeyle katıldığını söyledi.

Kendisinin de teknik üniversite mezunu olduğunu kaydeden ESO Başkanı Kesikbaş da, bu tür yarışmalara büyük önem verdiklerini belirterek, proje yarışmasında dereceye girenleri kutladı.

Konuşmalardan sonra Vali Çakacak, proje yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerini, yarışmaya katkı sunan jüri üyesi akademisyenlere ise sertifikalarını verdi. Program, toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar