28 Mayıs 2020 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Okul öncesi öğrencilerinden proje sergisi

Okul öncesi öğrencilerinden proje sergisi
  • 18 Mayıs 2019 Cumartesi
  • 2424 kez okundu

Anadolu Üniversitesi Okul Öncesi Eğitimi Anabilim Dalı tarafından düzenlenen ve okul öncesi dönem çocukları ile öğretmen adaylarının birlikte hazırladığı proje sergisi, 17 Mayıs Cuma günü Öğrenci Merkezi Fuaye Alanı’nda gerçekleştirildi. Planlama, uygulama ve değerlendirme aşamaları 5 farklı okulun ana sınıfı öğretmen adayları tarafından yürütülerek ortaya çıkan 33 proje ve bu kapsamda yüzlerce okul öncesi çocuğun ürünleri stantlardaki yerini aldı.

Sergi açılışında bir konuşma yapan Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hatice Ferhan Odabaşı, “Öncelikle bu güzellere teşekkür ediyorum, çok güzel projeler üretmişler. Projelerin arkasında yoğun bir emek var. O yüzden gençlere, ailelerimize ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Okul Öncesi Eğitimi Anabilim Dalı Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Özlem Melek Erbil Kaya ise proje sergisi ile öğrencilerin deneyim kazandığını vurgulayarak “Bu sergi, proje yaklaşımının uygulandığı okul öncesi eğitim kurumlarındaki çocukların öğrenme deneyimlerini yansıtmaktadır. 4. sınıf öğrencilerimiz Araştırma Projesi dersi kapsamında öğrendikleri okul öncesi eğitimde proje yaklaşımını Öğretmenlik Uygulaması dersi kapsamında uygulamaya geçiriyorlar. Okul öncesi dönem çocukları etkin öğrenenler olarak yer aldıkları bu projelerde öğretmen adaylarımızın onlar için planladıkları öğrenme ortamlarında araştırma, inceleme, yapım ve dramatik oyun kapsamında çeşitli etkinlikler gerçekleştiriyorlar” şeklinde konuştu. Ardından sözlerine devam eden Kaya, “Serginin hazırlanmasında emeği geçen başta çocuklarımız olmak üzere, öğretmen adaylarımız, öğretim elemanlarımız, çocuklarımızın aileleri, öğretmenleri ve gerekli olanakları sağlayan fakülte yönetimi ve Anadolu Üniversitesi Rektörlüğü’ne teşekkür ediyorum” dedi.

www.eskisehiranaokullari.org

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketi

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Eskişehir Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.