23 Eylül 2019 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Yemekhanede Sahur hizmeti TRT canlı yayınına konu oldu

Yemekhanede Sahur hizmeti TRT canlı yayınına konu oldu
  • 18 Mayıs 2019 Cumartesi
  • 4009 kez okundu

Anadolu Üniversitesi yemekhanesinde Ramazan ayı boyunca uygulanan Sahur yemeği hizmeti TRT Haber tarafından canlı bağlantı ile yayına taşındı.

Anadolu Üniversitesi yemekhanesinde Ramazan ayı boyunca uygulanan sahur yemeği hizmeti TRT Haber’in canlı yayınına konu oldu. Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı başta olmak üzere Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Selim Başar, Genel Sekreter Ersin Eroğlu’nun yanı sıra fakülte dekanları, üniversitenin akademik ve idari personelinden çok sayıda kişi, üniversite yemekhanesinde öğrenciler ile bir araya gelerek Sahur yaptı. Ramazan ayı boyunca uygulanan bu hizmet TRT Haber tarafından canlı bağlantı ile yayına taşındı. Üniversite yerleşkesinde bulunan yemekhaneden canlı yayın yapan TRT Haber, söz konusu uygulamaya ilişkin görüntü ve görüşleri izleyicilerine aktardı. Haberde yüzlerce öğrencinin sahur vakti bir araya gelerek Ramazan ayının maneviyatını paylaştıkları vurgusu yapıldı.   

Üniversite yönetimi olarak amaçlarının öğrencilerin ihtiyaçlarını gidermek olduğunu dile getiren Rektör Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, önceki yıllarda uygulanmayan bu hizmeti uygulamaya alarak sahur vakitlerini öğrencilerle bir arada geçirme fırsatı yakaladıklarını belirtti. TRT Haber’e açıklamalarda bulunan Rektör Çomaklı, “Bu uygulamanın planlamasını Ramazan ayından önce gerçekleştirdik. Kampüste öğrencilere sahur yemeği verebilir miyiz diye düşündük. Yemekhane çalışanları da bize bu konuda destek verdiler. Bunun üzerine merkez yemekhanemizde öğrencilere sahur yapma imkânı tanıdık. Bu vesileyle neredeyse her gün öğrencilerle bir araya gelip sahur yapıyoruz” dedi.

Sahur hizmeti sayesinde beslenmeye ilişkin sorunlarını önemli ölçüde giderdiklerini ifade eden öğrenciler, Rektör Çomaklı’ya uygulama nedeniyle teşekkürlerini ilettiler ve aynı sofra etrafında bir arada sahur yapmanın memnuniyet verici olduğunu dile getirdiler.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar