23 Eylül 2019 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Geleneksel Ramazan eğlencelerinden coşkulu final

Anadolu Üniversitesi’nin kültürümüzde ayrı bir yeri olan Ramazan Ayı ruhunu öğrencilere yeniden yaşatabilmek amacıyla düzenlediği  geleneksel Ramazan eğlenceleri, 17 Mayıs Cuma akşamı dans gösterileriyle sona erdi. Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Bölümü önüne kurulan Ramazan Sokağı’nda çeşitli etkinliklerle finale ulaşan Ramazan eğlencelerinin son gününe Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı da katıldı. Etkinlikler, öğrenciler tarafından oldukça yoğun ilgiyle karşılanırken ortaya çıkan renkli görüntüler önceki günleri aratmadı.

Rektör Prof. Dr. Çomaklı: “Ramazan’da önemli olan birlik beraberlik duygusudur”

Eğlencelerin son gününde Ramazan Sokağı’nı ziyaret eden Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, kendisiyle fotoğraf çektirmek isteyen öğrencileri kırmayıp eğlenceye katılanlarla sohbet etti. Bu yıl ilk kez düzenlenen eğlencelerin renkli geçtiğini dile getiren Rektör Prof. Dr. Çomaklı, “Ramazan Ayı’nın manevi bir havası var. Bu ayda önemli olan birlik beraberlik duygusudur. Bizim de amacımız bir arada olmak ve Ramazan coşkusunu hep beraber yaşamaktı. Ramazan kültürü ve geleneğini yaşatmak adına Hacivat ile Karagöz, Aşuk ile Maşuk gibi oyunlar ve çeşitli sürprizlerden oluşan etkinliklerle bir arada olma duygusunu yaşadık. Sağ olsun öğrencilerimiz de bu etkinliklere katılım gösterdiler. Etkinliklere katılan tüm öğrencilere teşekkür ediyorum. Toplumsal ve kültürel değerlerimizi oluşturan günlere ilişkin etkinliklerimiz ilerleyen dönemlerde de devam edecek” şeklinde konuştu. Tüm öğrencilere sınavlarında başarılar dileyen Rektör Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, yoğun geçen eğlencelerin ardından öğrencilerin derslerini başarıyla geçeceğini umduğunu belirtti.

Aybey: “Eğlenceleri çok güzel buldum”

Eğlenceye katılan öğrencilerden İsmail Eren Aybey, etkinliklerden çok memnun kaldığını kaydederek, “Eğlenceleri çok güzel buldum. Kütüphaneden çıkınca böyle eğlenceli bir ortamda bulunmak mutluluk vericiydi. Özellikle sınav döneminde öğrencilerin rahatlaması için gayet güzel bir ortam oluşturulmuş. İkramların ücretsiz olması da ayrıca güzeldi. Etkinlikleri düzenleyen üniversite yönetimine teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Türk Dünyası Halk Dansları Topluluğu’nun gösterisi, izleyenler tarafından beğeni topladı. Kazakistan, Kırgızistan, Makedonya ve Kırım kültürlerine ait folklorik oyunların sergilendiği gösterilerin ardından öğrenciler hep birlikte dans etti. Geceye katılanlar, Ramazan eğlencelerinin başlangıcında olduğu gibi ikram edilen geleneksel lezzetleri tadarken bir yandan da okçuluk standına yoğun ilgi gösterdi.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar