23 Eylül 2019 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Eskişehir ESOGÜ’de Atabarı Oynadı

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü ile Türkiye Halk Oyuncular Birlik Platformu işbirliğiyle, 19 Mayıs 1919’da milli mücadelenin başlamasının yüzüncü yılı dolayısıyla düzenlenen “81 İl 19 Ülke Birlikte Atabarı Oynayacak” projesinin, Eskişehir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü desteğiyle ESOGÜ Halkbilim Araştırma ve Uygulama Merkezi (HAMER) Halk Dansları Uzmanı Gökhan Ülker tarafından koordine edilen Eskişehir ayağında, Eskişehir halkı Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ)’nde buluşarak atabarı oynadı.

ESOGÜ Atatürk ve Gençlik Anıtı önündeki alanda gerçekleşen organizasyonda, ESOGÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ali Arslantaş, Prof. Dr. Ahmet Çabuk ve Prof. Dr. Kamil Çolak ile Eskişehir İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Şennur Azade’nin yanı sıra öğrenciler, öğretim elemanları ve Eskişehir halkı 81 il ve 19 ülkede aynı anda yaşanan büyük coşkuya dâhil oldu.    

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar