20 Kasım 2019 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Anadolu’da mezuniyet coşkusu devam ediyor

Anadolu’da mezuniyet coşkusu devam ediyor
  • 13 Haziran 2019 Perşembe
  • 1969 kez okundu

Anadolu Üniversitesi 2018-2019 Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni, 12-13 Haziran 2019 tarihlerinde Yunus Emre Kampüsü Futbol Sahası’nda düzenleniyor. İki gün süren etkinliklerde, öğrenim hayatlarında başarı göstererek mezun olmaya hak kazanan öğrenciler, mezuniyet belgelerini almanın mutluluğunu yaşıyor. 12 Haziran 2019 Çarşamba günü öğleden sonra düzenlenen oturumda, Edebiyat Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Eskişehir Meslek Yüksekokulu ve Yunus Emre Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğrencileri, mezun olmanın gururunu yaşadı. Öğrencilerin Anadolu Üniversitesi Yunus Emre Kampüsü Mediko Sosyal Merkezi Müdürlüğü önünde toplanarak alana yürümeleri ile başlayan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam etti.

Rektör Prof. Dr. Çomaklı: “Bizim asıl geleceğimiz sizlersiniz”

Törende yaptığı konuşmada öğrencilere seslenen Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, öğrencilik sonrası hayatlarında kendilerine Türk milletinin sahip olduğu hürriyeti kılavuz edinmelerini ve iradelerini yalnızca kendilerinin kullanacakları bir hayat sürmelerini tavsiye etti. Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, Türkiye Cumhuriyeti’nin hem zeki hem de akıllı bir genç nüfusa sahip olduğuna vurgu yaptığı konuşmasında, bu genç nüfusun kendi özgür akıl ve iradeleri ile hayatlarını kurmaları temennisinde bulundu. Mezun olan öğrencilerden bazı ricalarda bulunan Rektör Çomaklı, “Lütfen o güzel gönlünüzü ve beyninizi şu an nasıl hür ve bağımsız tutuyorsanız mezuniyetten sonra da aynı şekilde hür ve bağımsız tutun. Bununla birlikte aile hayatına atılacağınız ve aile kuracağınız zaman da sağlıklı bir ilişki üzerinden aile kurun. Çünkü sizin sağlıklı bir aile yapısına sahip olmanız ülkenin geleceğini de garanti altına almamız demektir. O nedenle sizden isteğimiz hür olmanız ve güzel bir aile kurarak bu toplumda hayatınızı devam ettirmenizdir. Bizim asıl geleceğimiz sizlersiniz” dedi.  

Törende, mezun öğrenciler adına bir konuşma gerçekleştiren Sağlık Bilimleri Fakültesi Dil ve Konuşma Terapisi Bölümü mezunu Bircan Balseçen ise yaşadığı heyecana vurgu yaparak, öğrenim hayatını geride bırakmış olmanın verdiği mutluluğun yanı sıra Anadolu Üniversitesi’nden ayrılmanın burukluğunu hissettiğini dile getirdi. Balseçen, “Burada tamamlamış olduğumuz lisans eğitiminin amacı sadece bireylere meslek edindirmek değil, bilimin ve sanatın her dalı ile alakadar fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller yetişmesine katkı sağlamaktır. Bu doğrultuda üniversitemizin bize sağladığı gerek akademik eğitim gerek sanatsal ve sosyal faaliyetler ile dolu dolu geçen bu süreç için sayın rektörümüze teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmasında mezuniyet heyecanı yaşayan diğer öğrencilere seslenen Balseçen, “Sırada öğrenim hayatı boyunca edinilen bilgi birikimi, tecrübe ve vizyon ile hayata atılmak var. Edindiğimiz donanım ile ülkemizi ve üniversitemizi en iyi şekilde temsil edeceğimize inanıyorum” şeklinde konuştu.

Törende, fakülte ve yüksekokul birincilerine belge ve hediyeleri Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı tarafından verildi. Ardından fakülte ve yüksekokul öğretim elemanları tarafından mezun olmaya hak kazanan öğrencilere belgeleri takdim edildi. Mezuniyet belgelerine sahip olmanın gururunu yaşayan öğrencilerin coşkusu ise kep atma anında zirveye ulaştı. Yüzlerce kepin aynı anda havaya atılması ile oluşan renkli görüntüler öğrenciler kadar ailelerin de heyecan dolu dakikalar yaşamalarına neden oldu. Mezuniyet töreni, öğrencilere ve ailelerine verilen yemek ikramı ile sona erdi. 

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar