17 Kasım 2019 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Mezuniyet gururu Anadolu’yu sardı

Anadolu Üniversitesi 2018-2019 Öğretim Yılı Mezuniyet Törenleri, 12-13 Haziran 2019 tarihlerinde gerçekleştiriliyor. Yunus Emre Kampüsü Futbol Sahası’nda düzenlenen törenlerde, üniversite öğrenimlerini tamamlayan öğrenciler mezuniyet belgelerine kavuşmanın gururunu yaşadı. 12 Haziran Çarşamba günü öğleden sonra oturumunda Eczacılık Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, İletişim Bilimleri Fakültesi, Turizm Fakültesi ve Devlet Konservatuvarı öğrencileri mezun olmanın mutluluğunu tattı. Törene, Anadolu Üniversitesi eski Rektörü aynı zamanda Yüksek Öğretim Kurulu Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Naci Gündoğan da katıldı. Renkli görüntülerin ortaya çıktığı ve coşku dolu anların yaşandığı tören, öğrenci ve öğretim elemanlarının Anadolu Üniversitesi Yunus Emre Kampüsü Mediko Sosyal Merkezi Müdürlüğü önünde toplanarak tören alanına yürümeleri ile başladı.

Rektör Çomaklı: “Hür iradeye sahip bireyler olarak yaşamınızı devam ettiriniz”

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından bir konuşma gerçekleştiren Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, mezun olan öğrencilerin yetişmesinde emekleri bulunan ailelere teşekkürlerini iletti. Rektör Çomaklı, “Böyle kıymetli ve değerli çocukları yetiştirdiğiniz ve bizlere bu öğrencilere eğitim verme fırsatı tanıdığınız için hepinize minnettarım” dedi. Mezun öğrenciler için gerçek hayata atılma zamanının geldiğini belirten Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, mezuniyet sonrası yaşayacakları iş ve aile hayatları ile ilgili öğrencilere tavsiyelerde bulundu. Prof. Dr. Çomaklı, “Türk milleti nasıl ki tarih boyunca hür iradeye sahip bir millet oldu ise, siz de bu hür iradeyi çalışma ve aile hayatlarınızda devam ettiriniz. Çünkü biz bağımlı yaşamayı sevmeyen, hürriyetin tadını almış bir milletiz. Sizden de bunu devam ettirmenizi rica ediyorum” dedi. Mezun öğrencilere, gelecekte kuracakları aile hayatları ile ilgili de tavsiyelerde bulunan Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, “Sizden bir eğitmen olarak isteğim, ailelerinizi sağlıklı zeminler üzerinde oluşturmanızdır. Çünkü sizin kurmuş olduğunuz sağlıklı zemine sahip aileler, toplumun temel direğini oluşturacaktır. Sizler ne kadar sağlıklı, bilinçli ve düzenli birer hayata sahip olursanız, bu devletin geleceği de o kadar sağlam temellere oturmuş olur” şeklinde konuştu. Rektör Çomaklı, mezun öğrencilere gelecek yaşamları için mutluluk ve başarı temennisinde bulundu.

Anadolu Üniversitesi eski Rektörü, aynı zamanda Yüksek Öğretim Kurulu Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Naci Gündoğan’ın da mezun olan öğrenciler üzerinde emeği bulunduğunu hatırlatan Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, “Bugün mezun olacak arkadaşlarımızın dört yıllık öğrenim sürelerinde emeği bulunan saygıdeğer meslektaşım Prof. Dr. Naci Gündoğan’a, bize öğrencilerimizi mezun etme fırsatı verdiği için teşekkür ederim” dedi.

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı’nın ardından Anadolu Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan da kısa bir konuşma gerçekleştirdi. Prof. Dr. Gündoğan konuşmasında, “Anadolu Üniversitesi benim ailem ve bu aile içerisinde olmaktan son derece mutluyum. Mezun olan öğrencilerimizin önlerinde çok uzun bir yaşam var. Bu uzun yaşam içerisinde ülkemize ve milletimize hayırlı hizmetlerde bulunmanızı temenni ediyorum. Anadolu Üniversitesi mensubu ve mezunu olmanın size katmış olduğu değerlerle, ülkemiz için çok güzel hizmetlerde bulunacağınıza yürekten inanıyorum” cümlelerine yer verdi. 

Törende, mezun öğrenciler adına bir konuşma gerçekleştiren İletişim Bilimleri Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü mezunu Gamze Satılmış ise Yunus Emre’nin “Doğru olmayan odun bile bu kapuya layık değildir” sözüne atıfta bulunarak, üniversite yıllarının her anında bu doğruluğun bir parçası olabilmek için çalıştığını ifade etti. Anadolu Üniversitesi’nden sadece bir diploma ile değil, gelişen bir dünya görüşü ile mezun olduğunu vurgulayan Gamze Satılmış, bu konuda en büyük pay sahibi olduklarını ifade ettiği ailesi ve arkadaşlarına teşekkür etti. Üniversite öğreniminin bilmek arzusu ile yola çıkmayı, çok çalışmayı, çabalamayı, fedakârlık etmeyi ve en önemlisi cesaret etmeyi gerektirdiğini belirten Satılmış, “Öğrencileri için sanatı, sporu ve durmaksızın öğrenmeyi rutin haline getirebilmiş üniversitem, bilgiyi ve aynı ölçüde sevgiyi aktarmada çok başarılı olan hocalarım ve farklı kültürlerin bir parçası olan arkadaşlarım okyanusa ulaşma yolunda en büyük destekçilerim oldu” şeklinde konuştu.   

Törende, fakülte ve yüksekokul birincilerine belge ve hediyeleri Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı ve Yüksek Öğretim Kurulu Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Naci Gündoğan tarafından verildi. Ardından fakülte ve yüksekokul öğretim elemanları tarafından mezun olmaya hak kazanan öğrencilere mezuniyet belgeleri takdim edildi. Mezuniyet töreninin en renkli dakikaları kep atma anında yaşandı. Yüzlerce öğrenci mezuniyet sevincini aynı anda havaya kep atarak kutladı. Bu anlarda renkli görüntüler ortaya çıktı. Tören bitiminin ardından çocuklarının mezuniyet sevincine eşlik etmek üzere farklı şehirlerden Eskişehir’e gelen ailelere yemek ikram edildi.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar