19 Kasım 2019 Salı
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Anadolu Üniversitesi her yaştan herkesin üniversitesi

Anadolu Üniversitesi her yaştan herkesin üniversitesi
  • 15 Haziran 2019 Cumartesi
  • 2013 kez okundu

2 milyona yaklaşan aktif öğrenci sayısıyla Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi, Türkiye’nin her yerinden ve her yaştan insanı yaşam boyu eğitim hedefi doğrultusunda bir araya getiriyor. Bu birlikteliğin en güzel örneklerden biri de Açıköğretim Fakültesi 2018 – 2019 Eğitim Öğretim Yılı mezuniyet töreninde yaşandı. Türkiye’nin farklı illerinden Eskişehir’e gelerek mezuniyet heyecanını yaşayan her yaştan öğrenci, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı’nın da katıldığı törende keplerini gökyüzüyle buluşturdu.

Hülya Çeliktürk: “Açıköğretim Fakültesi benim ikinci hayatım gibi”

Açıköğretim Fakültesi’nden mezun olduğu için mutlu olduğunu dile getiren Biyoloji bölümü birincisi Hülya Çeliktürk şunları söyledi: “Bir emekli öğretmen olarak söyleyebilirim ki Açıköğretim Fakültesi benim ikinci hayatım gibi oldu. Benim için yeni bir kapı açıldı diyebilirim ve bunu daha da ileriye götürerek yüksek lisans yapmayı düşünüyorum.”

Eğitim dönemi 80’li yıllara denk gelen herkesin zorlu bir dönemde eğitim almak durumunda kaldığını belirten Kamil Albayrak ise Açıköğretim Fakültesi’nin bu dönemin yarattığı açığın kapatılması konusunda faydalı olduğunu dile getirdi ve şunları söyledi: “Okumak içimde bir ukdeydi. Anadolu Üniversitesi bize sunduğu olanakla hem eğitim hem de üniversite boşluğumuzu doldurdu. Kendini sürekli güncelleyen bir sistemle oldukça kaliteli bir eğitim aldık. Üniversitemize şükranlarımızı sunuyoruz.”

Bağlı bulunduğu Açıköğretim Bürosunun yardım ve desteğiyle Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemine kayıt yaptırdığını belirten Adalet Bölümü mezunu Avni Yüksel ise çocuklarının tavsiyesiyle Açıköğretim Sistemine kayıt yaptırmaya karar verdiğini ve 71 yaşında olmasına rağmen 18 yaşına dönmüş gibi hissettiğini belirtti. Anadolu Üniversitesi’ne duyduğu sevgiyi dile getiren Yüksel, herkesin bu fırsattan faydalanması gerektiğini de dile getirdi.

Tunç Tultay Gözpınar: “Bu yaşımda öğrenme ve okuma isteğim arttı”

Daha önce örgün bir bölümden mezun olduğunu belirten Emlak ve Emlak Yönetimi Bölümü birincisi Tunç Tultay Gözpınar,  Açıköğretim sistemi öğrencilerinin bilgiye erişimde, örgün eğitim alan öğrencilerden bir eksiği olmadığının altını çizdi.  Gözpınar şunları söyledi: “Benim için çok keyifli bir süreçti. Anadolu Üniversitesi, bana yaşattığı bu tecrübe ile bu yaşımda öğrenme ve okuma isteğimi arttırdı.”

Rektör Çomaklı: “Gencinden yaşlısına herkes yaşam boyu eğitim hedefiyle bir arada”

Türkiye’nin hemen her yerinden 7’den 70’e tüm mezunları buluşturan mezuniyet töreniyle ilgili duygularını dile getiren Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı şunları söyledi: “Şu anda hem ikinci hem de ilk üniversitesini okuyan, hayata farklı açılardan bakmak isteyen bireylerin Anadolu Üniversitesi bünyesindeki programlarda bunu yaşayabildiklerini görüyoruz.”

Öğrencilere ve ailelerine eğitim dönemi süresince gösterdikleri emek ve sabırları için teşekkür eden Rektör Prof. Dr. Çomaklı, Anadolu Üniversitesi çatısının birleştirici gücünü vurguladı. Rektör Çomaklı şöyle konuştu: “Anadolu Üniversitesi, gencinden yaşlısına, tecrübelisinden tecrübesizine herkesi yaşam boyu eğitim hedefi doğrultusunda bir araya getirebilen bir üniversite. Biz, mezunlarımız ve öğrencilerimizle daha da iyiye gideceğiz. Bu doğrultuda emeği geçen herkese minnet ve şükranlarımı sunuyorum.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar