23 Kasım 2019 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Mezuniyet coşkusu aileleri de gururlandırdı

Çocuklarının mezun olma sevincine ortak olmak amacıyla Türkiye’nin farklı şehirlerinden Eskişehir’e gelen aileler, mezuniyet töreninde gurur dolu anlar yaşadı.

Öğrenim hayatlarını başarı ile tamamlayarak mezun olmaya hak kazanan öğrenciler, Anadolu Üniversitesi Yunus Emre Kampüsü Futbol Sahası’nda düzenlenen 2018 - 2019 Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni’nde mezun olmanın heyecanını yaşadı. 12 - 13 Haziran 2019 tarihlerinde gerçekleştirilen törenlere, çocuklarının mezun olma sevincine ortak olmak amacıyla Türkiye’nin farklı şehirlerinden Eskişehir’e gelen aileler de katıldı. Öğrenim hayatlarını tamamlayan öğrenciler mezuniyet coşkusu yaşarken, onları desteklemek için gelen aileleri de gurur dolu anlar yaşadı.

Bu gururu yaşayan ailelerden biri, Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İngilizce İşletme bölümünden mezun olan Semih Yılmaz’ın ailesi idi. Bu mutlu günde çocuğunun yanında olmaktan dolayı sevinç yaşadığını belirten Semih Yılmaz’ın annesi Birsen Yılmaz, “Emeklerimizin karşılığını almak hepimizi çok gururlandırdı. Çocuğumun başarılarının devamını diliyorum” dedi. Semih Yılmaz’ın babası Yücel Yılmaz ise mezuniyet töreni için Edirne’den Eskişehir’e geldiklerini belirterek çocuğunun başarısını gönülden kutladığını ifade etti. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat bölümü mezunu Pınar Hopçuoğlu’nun ailesi de, çocuklarını mutlu gününde yalnız bırakmayan ailelerden biri idi. Son derece gururlu ve umutlu olduklarını dile getiren anne Hafiye Hopçuoğlu, “Kızımla gurur duyuyorum. Bugün, iyi ki onun annesiyim dedim” ifadelerini kullandı.

Çocuklarını kucaklayarak mezuniyet coşkusunu paylaşan İngilizce İktisat bölümü mezunu Burak Alsancak’ın ailesi de gelecek adına umut dolu cümleler kurdu. Çocuğu ile gurur duyduğunu belirten Şengül Alsancak, “Oğlumun bu başarısını tüm hayatı boyunca devam ettirmesini diliyorum” dedi. Törende duygu dolu anlar yaşayan baba Harun Alsancak, çocuğunun başarısı ve sevinci karşısında gözyaşlarını tutamadı. Harun Alsancak duygularını, “Oğlum hayatı boyunca hep başarılıydı. Bugün onun mezun olduğunu görünce çok duygulandım” cümleleri ile dile getirdi.

İngilizce İktisat bölümü mezunu Orhan Demirel’in ailesi de benzer gururu yaşayanlar arasındaydı. Çocuğunun en güzel yerlerde olmasını temenni ettiğini söyleyen baba Bekir Demirel, “Oğlumun mutlu olduğunu görmek beni de mutlu ediyor. Oğlumun peşindeyim, destekçisiyim. Onu okutacağım dedim ve okuttum. Bugün de mezuniyetin gururunu yaşıyorum” şeklinde konuştu.  

Hukuk Fakültesi mezunu İzzet Uygun’un ailesi de çocuklarını mutlu gününde yalnız bırakmayan aileler arasındaydı. Anneanne Canan Kükrek, torununun mezuniyetine ilişkin duygularını, “Çok önemli bir ameliyat atlattığım halde torunumun mezuniyeti vesilesiyle Eskişehir’de bulunmak istedim. Burada olmaktan dolayı çok mutluyum. Mezuniyet töreni harikaydı. İnanılmaz duygulandım. Anadolu Üniversitesi ve hocalarına çok teşekkür ediyorum” cümleleri ile aktardı.

Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Bölümü mezunu Aslı Ünal’ın annesi Dilek Ünal da çocuğunun heyecanını paylaşan ebeveynlerden biri idi. Son derece büyük bir mutluluk yaşadığını ve kızıyla gurur duyduğunu dile getiren Dilek Ünal, “Sivrihisar'ın Cumhuriyet köyünden geldim. Kızım, öğrenim süresi boyunca dedesi ve babaannesi ile birlikte Eskişehir’de yaşadı. 4 yılın ardından bugün mezuniyet sevinci yaşıyoruz. Bu nedenle oldukça mutluyum. Allah herkese bu duyguyu tatmayı nasip etsin" şeklinde konuştu.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar